سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

نحوه جذب حدود ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار کشاورزی کرمانشاه ابلاغ شد

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از ابلاغ شیوه نامه جذب هزار و ۷۶۳ میلیارد ریال اعتبار از محل بندالف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به بخش کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس «وحید محمدپور» اظهار داشت: شیوه‌نامه ابلاغی تمام بخش‌های کشاورزی را در بر می‌گیرد و این اعتبارات شامل ارایه تسهیلات و سرمایه در گردش است.

وی به نرخ سود این تسهیلات نیز اشاره کرد و گفت: تسهیلات با نرخ سود متفاوت از ۱۰ تا ۱۲ درصد برای مناطق کم برخوردار در نظر گرفته خواهد شد.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه افزود: ۷۰ درصد تسهیلات به صورت سرمایه‌ای و ۳۰ درصد به صورت سرمایه در گردش پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: تسهیلات سرمایه‌ای دارای یک سال مشارکت، یکسال تنفس و پنج سال بازپرداخت بوده و تسهیلات سرمایه در گردش هم یکساله خواهد بود.

محمدپور، سپس به بخش های اولویت دار جذب اعتبارات پرداخت و افزود: در بخش‌های آب و خاک، صنایع تبدیلی، تامین نهاده‌ها و بخش‌های تولید غیرعلوفه‌ای، توسعه زنجیره‌های محصولات کشاورزی، شرکت‌های پشتیبان کشاورزی قراردادی، توسعه فعالیت‌های مکانیزاسیون و مدرن‌سازی، تسهیلات لازم اختصاص می‌یابد.

تولیدات محصولات راهبردی با ارزش افزوده بالا، خدمات توسعه کسب و کارهای کشاورزی، بهبود خدمات بازار رسانی محصولات کشاورزی، توسعه زنجیره های محصولات سالم و گواهی شده از دیگر بخش‌هایی بود که محمدپور به آنها اشاره کرد.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه، بخش های جذب اعتبارات سرمایه در گردش را هم مربوط به تامین نهاده‌های تولید دام و طیور و آبزیان عنوان کرد.

محمدپور گفت: برای دریافت این تسهیلات لازم است افراد متقاضی در سامانه «سیتا» ثبت نام کنند.

کرمانشاه ۱۲۵هزار بهره بردار بخش کشاورزی دارد

 در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی،۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.

در این استان همچنین ۲۴ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از ۳۰۹ هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.

در کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می شود. / ایرنا

کد خبر : 61597

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha