چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

امام جمعه کرمانشاه:

شناخت لایه‌های بزرگ و مترقی اسلام از وظایف مهم طلاب و اندیشمندان است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: به تازگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید کردند که اسلام تبیین شود، منظور معظم له شناخت لایه‌های بزرگ و مترقی اسلام است و این مهم از وظایف طلاب و اندیشمندان است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس  آیت الله «مصطفی علما» عصر سه‌شنبه در برنامه درس اخلاق برای طلاب حوزه علمیه امام خمینی (ره) شهر کرمانشاه افزود: طلاب باید دارای تفکر الهی و قرآنی باشند، زیرا این مواهب به ما رشد و جهت می دهد.

امام جمعه کرمانشاه با استناد به آیات و روایات گفت: هرچه ما در آیات و روایات فرو رویم و تفکر و اندیشه نماییم باعث رشد فکری، رشد معنوی و رشد الهی ما می شود و هر چه در روایات فرو رویم حرف تازه ای بدست می آوریم.

وی با مهم خواندن تفکر در محتوای اسلام تأکید کرد: هرچه بیشتر در عظمت اسلام غور کنیم به رشد بیشتری دست پیدا می کنیم، زیرا رسول مکرم اسلام (ص) قرآن را به سفره تشبیه می فرمایند که باید ما از این سفره سیر شده و بهره برداری لازم را ببریم.  

آیت الله علما اظهار داشت: امام راحل در سن ۸۰ سالگی حکومت تشکیل داد، زیرا با قدرت اسلام رشد یافته بود و از همین موهبت بی بدیل برای اجرای حکومت اسلامی بهره‌مند شد.
وی تاکید کرد:باید اسلام، اخلاق و عرفان را بشناسیم، زیرا این همین ها همه ما را هدایت می کنند و حقیقت انسان را شناسایی می کنند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: باید سعی کنیم تمام رفتار و افکار ما دارای نیت الهی باشد، لذا سعی ما بر این باشد در تمام کارها الهی حرکت کنیم و الهی بیندیشیم زیرا خداوند به وقت خودش جواب می دهد لذا باید بدانیم وظیفه ما بندگی است. / ایرنا

 

کد خبر : 61621

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha