چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

اداره کل اموزش و پرورش استان کرمانشاه؛

خانواده‌ها برای جلوگیری از افت تحصیلی به مدارس اعتماد کنند

معاون آموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: خانواده‌ها باید پای کار بیایند و با اعتماد به دستگاه تعلیم و تربیت، دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس علی مرادی در آئین تجلیل از منتخبین کشوری هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی، میزان استقبال دانش‌آموزان از حضوری شدن مدارس از ۱۵ آبان ماه را قابل قبول دانست و گفت: میزان حضور دانش‌آموزان از عددی که قابل انتظار بود، کم‌تر است.

وی ادامه داد: خانواده‌ها ترس از شیوع بیماری کرونا دارند، بنابراین جلب اعتماد والدین در رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس زمان‌بر است، ولی حتی اگر توانسته باشیم ۲۰ درصد دانش‌آموزان را در مدرسه حاضر کنیم گام مهمی را به سمت آموزش حضوری برداشته‌ایم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست، گفت: هیچ آموزشی جایگیزین آموزش حضوری نمی‌شود باید به سمت آموزش حضوری برویم و خانواده‌ها باید پای کار بیایند و با اعتماد به دستگاه تعلیم و تربیت، دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس کنند.

مرادی گفت: دوسال است که آموزش غیرحضوری است که سبب افت تحصیلی برای برخی از دانش‌آموزان شده، خانواده‌های زیادی خواستار بازگشایی حضوری مدارس هستند.

گفتنی است، در این مراسم از دانش‌آموزان برتر کشوری هفتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در استان کرمانشاه تجلیل به عمل آمد. / فارس

کد خبر : 61623

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha