شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱

استاندار کرمانشاه:

بسیج بسترساز توسعه و پیشرو در محرومیت‌زدایی است

استاندار کرمانشاه گفت: بسیج در مسیر محرومیت زدایی و سازندگی نیز با تکیه بر توان داخلی و حضور نیروهای مردمی، انقلابی، مومن و ولایتمدار، بسترساز توسعه بوده در عمران و آبادانی کشور تاثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس «هوشنگ بازوند» در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج ضمن تقدیر از خدمات ارزنده بسیج در بحران های زلزله، سیل و کرونا افزود: بسیج مکتبی و مردمی، نماد اقتدار و مقاومت و مظهر فداکاری، ازخودگذشتگی و ایثار در خدمت خالصانه، فداکارانه و متواضعانه به مردم است.

وی اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون هرگاه بحرانی پیش آمده و بسیج وارد میدان شده از آن بحران سربلند بیرون آمده‌ایم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، بسیج تهدیدها را تبدیل به فرصت کرده است و در واقع نشان می دهد که بسیج به شجره ­طیبه‌ای تبدیل شده که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس، سازندگی و بحران ها و در جنگ اقتصادی تمام عیار و جنگ نرم با بصیرت، پایداری و مقاومت حافظ ارزش های نظام و انقلاب بوده و امروز به عنوان الگویی در عرصه مدیریت جهادی و میدانی معرفی می شود.

استاندار کرمانشاه افزود: بسیج با بصیرت و مکتبی پاره تن مردم و نیروی برخاسته از دل مردم است که در تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی هرگاه وارد صحنه شده به پشتوانه ارزش های اخلاقی، هویت اعتقادی و فرهنگی و روحیه جهادی و انقلابی بستر ساز موفقیت و توسعه بوده است.

وی تصریح کرد: بسیج ولایت باور و ولایت محور هم اکنون در جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه و جنگ روانی مانند گام اول انقلاب نقشی بی بدیل و ماندگار برای کمک به مردم و دفاع از نظام و انقلاب برعهده دارد و امروز نیز در گام دوم انقلاب با توجه به افق تمدنی اتقلاب اسلامی نقش ویژه ای دارد به گونه ای که با امیدآفرینی، تلاش برای خنثی سازی تحریم ها، ترویج معنویت و اخلاق مداری و مبارزه با فساد؛ با آگاهی و بصیرت در مسیر تحقق اقتصادی مقاومتی نیز پیش رونده و پیش برنده هستند.

بازوند تاکید کرد: نقش بسیج در بحران کرونا و کمک به اجرای طرح بسیار موثر شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار پررنگ بود که با کمک های مومنانه نیز همراه شد و به نوعی بسیج به عنوان محور همدلی و همراهی با کادر بهداشت و درمان و مردم صادقانه در میدان حضور داشت.

 استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: بسیج نهاد پیشرو در سازندگی و محرومیت زدایی به عنوان یادگار ماندگار امام خمینی (ره) که نشان از دوراندیشی و نگاه راهبردی و همه‌جانبه آن پیر فرزانه بود، امروز دارای سند افتخار ایثار و شهادت برای دفاع از این آب و خاک است که برخود لازم می دانم در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل (ره) ضمن تجلیل و نکوداشت جانفشانی ­ها و ایثارگری­ های شهدای جان برکف بسیج، به ارواح طیبه شهدای والامقام ایران اسلامی ویژه الگو و نماد بسیج «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» درود بفرستم و از خودگذشتگی و جانفشانی‌های فرزندان رشید ایران اسلامی را ارج نهم.

وی در پایان این پیام عنوان کرده است: هفته بسیج را به همه دلدادگان مکتب حسینی و بسیجیان جان برکف و ولایتمدار ایران اسلامی تبریک عرض نموده و از خداوند سبحان تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) توفیق روزافزون همه خدمتگزاران نظام و انقلاب را خواستارم.

به گزارش ایرنا، از ۲۹ آبان تا پنجم آذر، در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران،  هفته بسیج نام گذاری شده است. / ایرنا

کد خبر : 61640

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha