چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

سرپرست میراث فرهنگی کرمانشاه:

سنقر و کلیایی قطب گردشگری آبی استان کرمانشاه می‌شود

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمانشاه گفت: با راه‌اندازی پروژه‌های تفریحی سدهای «جامیشان» و «سلیمان‌شاه»، شهرستان سنقروکلیایی به قطب گردشگری آبی استان کرمانشاه تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس «جبار گوهری» در سفر به سنقروکلیایی ضمن بازدید از پروژه‌های سرمایه‌گذاری سدهای جامیشان و سلیمان‌شاه افزود: هم اکنون سه پروژه تفریحی، سرگرمی در حاشیه این ۲ سد در دست اقدام است که با تکمیل و بهره‌برداری از آنها تحولی مهم در گردشگری آبی استان ایجاد می‌شود.  

وی اظهار داشت: سد جامیشان به عنوان یکی از نقاط هدف گردشگری استان کرمانشاه از ظرفیت‌های گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.  

گوهری تصریح کرد: در کنار توسعه تفریحات آبی ایجاد کمپ‌های گردشگری و مراکز اقامتی در حاشیه این سد باتوجه به جذابیت‌های خاص آن می‌تواند به رونق گردشگری شهرستان سنقروکلیایی کمک کند.  

وی ادامه داد: همچنین قرار گرفتن روستای تاریخی و هدف گردشگری «گلویج» و سراب آن در نزدیکی سد جامیشان، جذابیت‌های گردشگری منطقه را برای حضور سرمایه‌گذاران چند برابر کرده‌ است.  

او تصریح کرد: هم اکنون امکانات اولیه برای استفاده گردشگران در حاشیه این سراب زیبا ایجاد شده که در صورت وجود سرمایه‌گذار مناسب ضمن بهره‌برداری و سامان‌دهی وضعیت موجود، شرایط ایجاد امکانات اقامتی و پذیرایی نیز در مجموعه امکان‌پذیر است.  

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه افزود: استفاده از ظرفیت نیروی انسانی محلی و مشارکت جامعه محلی در سود مجموعه به طور قطع می‌تواند به رونق و توسعه آن کمک کند.  

او گفت: همچنین توسعه ورزش‌های آبی در سدهای سلیمان‌شاه و جامیشان از دیگر فرصت‌هایی است که پیش روی سرمایه‌گذاران قرار دارد.  

گوهری در ادامه سفر یک روزه خود به سنقر و کلیایی از حمام‌های تاریخی این شهرستان، بافت تاریخی شهر سنقر، بقعه مالک، یک اقامتگاه بوم‌گردی در حاشیه سد سلیمان‌شاه و هتل نور بازدید کرد.

سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.

شهرستان سنقر وکلیایی با ۱۴۰ اثر تاریخی ثبت شده و ۳۰۰ اثر شناسایی شده از مناطق بااهمیت از نظر جاذبه های گردشگری و توریستی استان کرمانشاه است. / ایرنا

 

کد خبر : 61652

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha