سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد؛

آغاز نظارت بر واحدهای عرضه کننده آجیل و شیرینی در کرمانشاه

مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز نظارت بر واحدهای عرضه کننده آجیل و شیرینی در شهر کرمانشاه در آستانه شب یلدا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس بهمن خدادادیان در گفتگویی اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن آذر ماه و نزدیک شدن به ایام شب یلدا طرح نظارت بر کارگاه‌های تولیدی و مغازه‌های عرضه کننده آجیل و شیرینی در شهر کرمانشاه آغاز شده است.

وی افزود: بر اساس طرح نظارتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کرمانشاه به سه قسمت تقسیم شده و هر قسمت توسط ۲ تیم نظارتی سه نفره بر کارگاه‌های تولیدی و فروشگاه‌های عرضه کننده آجیل و شیرینی نظارت می‌کنند.

مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: در طرح نظارتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نظارت‌ها بروی مواد اولیه، مواد فرآوری شده و انبارهای ذخیره سازی برای جلوگیری فساد و کپک و… تقویت می‌شود.

خدادادیان بیان کرد: برخی از کارگاه‌های تولیدی در سال گذشته از نمک‌های دباغی برای شور کردن آجیل استفاده می‌کردند که مصرف آن برای انسان مضر و سبب سرطان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم باید در خرید آجیل و شیرینی دقت کنند، خاطرنشان کرد: مردم کرمانشاه باید آجیل و شیرینی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و معتبر تهیه کنند و به علت قیمت ارزان از خرید محصولات غیر بهداشتی و بی‌کیفیت خودداری کنند.

مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: مردم کرمانشاه حتماً هنگام خرید آجیل تعدادی از آن را مصرف کرده تا از سلامت آجیل خریداری شده اطمینان حاصل کنند.

خدادادیان اضافه کرد: شهر کرمانشاه دارای ۱۲۰ مرکز عرضه آجیل و شیرین بوده که توسط ۱۰۰ کارشناسان بهداشت محیط بوده که همواره بازرسی از آنها صورت می‌گیرد./ مهر

کد خبر : 61663

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha