شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

کارشناسان بهداشتی از ۱۰۰ مدرسه استان کرمانشاه بازدید کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هفته گذشته ۲۴ تیم بهداشتی از ۱۰۰ مدرسه استان به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس دکتر «ابراهیم شکیبا»  اظهار داشت: مدارس بسیار آسیب پذیر هستند و به همین دلیل باید نظارت‌های بهداشتی در مدارس تشدید شود، فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است.

وی اظهار داشت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید تشدید گردد و با افردی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد جدی به عمل آید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نظارت‌ها باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد، از مردم استان، معلمان و دانش آموزان درخواست می کنم که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک در کاهش زنجیره انتقال بیماری نقش آفرینی نمایند.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، موارد تخلف را به سامانه ۱۹۰  اطلاع دهند تا در کوتاهترین زمان ممکن برای رفع آن اقدام شود.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش مدارس ابتدایی و متوسطه اول از یکم آذرماه امسال به صورت حضوری برگزار می شود.

از مجموع دانش آموزان استان کرمانشاه؛  ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع پیش‌دبستانی، ۱۸۵ هزار در مقطع ابتدایی، ۸۲ هزار و ۳۳۵ نفر در مقطع متوسطه اول و ۷۰ هزار و ۱۹۵ دانش‌آموز در مقطع متوسطه دوم است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا، ۳۶۴ هزار دانش آموز و ۲۶ هزار فرهنگی دارد.

هم‌اکنون ۲۵۳ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حال ۹ نفر آنها وخیم است.

مجموع جان‌باختگان استان کرمانشاه هم از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۸۸۶ نفر رسیده است. / ایرنا

 

کد خبر : 61667

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha