پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه؛

کرونا تولید گل شاخه بریده را در کرمانشاه نصف کرد

مسئول گلخانه های سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کرونا تولید گل شاخه بریده را در کرمانشاه نصف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس ایرج بهرامی در گفت و گویی، با اشاره به تغییر کاربری نیمی از گلخانه‌های تولید گل شاخه بریده در استان در پی شیوع بیماری کرونا از دو سال گذشته، گفت: کرونا باعث شد گلخانه داران تولید گل‌های شاخه بریده در استان به سمت تولید صیفی جات و یا کاهش سالن‌های تولید بروند.

بهرامی اضافه کرد: این تغییر کاربری در پی کاهش خرید گل از سوی مردم به دلیل کاهش مراسم و میهمانی در پی شیوع بیماری کرونا رخ داده و در صورت بهبود اوضاع کرونایی و اقبال مردم به خرید گل، امکان تغییر کاربری دوباره این واحدها و فعال شدن مجدد در زمینه تولید گل شاخه بریده وجود دارد.

مسئول گلخانه های سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: با توجه به مشابه بودن زیرساخت های گلخانه های تولید گل شاخه بریده با گلخانه های تولید صیفی جات، بلافاصله امکان تغییر کاربری گلخانه‌ها و اختصاص دوباره آنها به تولید گل شاخه بریده وجود دارد.

بهرامی در ادامه تعداد واحدهای فعال تولید گل شاخه بریده در استان کرمانشاه را 9 واحد اعلام کرد و افزود: 4.3 هکتار گلخانه تولید گل شاخه بریده در استان فعال است که سالانه حدود 4.3 میلیون شاخه گل تولید می کنند.

بهرامی با بیان اینکه در گلخانه‌های تولید گل شاخه بریده استان عمدتا گل"رز" تولید می شود، گفت: گل‌های رز شاخه بریده تولیدی کیفیت بسیار بالایی دارند که با تنوع 17 رنگ مختلف تولید می‌شوند. 

وی ادامه داد:  بیشتر گلخانه های تولید گل شاخه بریده استان در دو شهرستان کرمانشاه و صحنه فعال هستند.

بهرامی با بیان اینکه استان کرمانشاه پتانسیل خوبی برای تولید گل شاخه بریده دارد، تصریح کرد: اگرچه تولید گل شاخه بریده در داخل گلخانه انجام می شود، اما شرایط مناسب آب و هوایی، وجود نور کافی و مناسب و همچنین منابع آبی مناسب شرایط را برای توسعه واحدهای تولید گل شاخه بریده در استان مهیا می‌کند. / ایسنا

 
کد خبر : 61676

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha