چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه:

بوفه مدارس کرمانشاه به دلیل شیوع کرونا تعطیل است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشااره به بازگشایی مدارس استان، گفت: بوفه مدارس کرمانشاه به دلیل شیوع کرونا تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس یزدان پناه در گفتگویی اظهار کرد: از زمان باز گشایی مدارس و شروع فعالیت آن‌ها در استان کرمانشاه نظارت بر رعایت دستور العمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، واکسیناسیون، و استفاده از ماسک صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از الزامات شروع فعالیت معلمین در مدارس استان کرمانشاه ارائه کارت واکسیناسیون بوده و تاکنون بیش از ۹۵ درصد معلمان در استان کرمانشاه نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: تا به امروز بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان سنین ۱۲ تا ۱۸ سال در استان کرمانشاه نوبت اول واکسن و بیش از ۶۰ درصد دیگر دانش آموزان نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

یزدان پناه با اشاره به بازگشایی مدارس در استان کرمانشاه، گفت: در حال حاضر تمام مدارس استان کرمانشاه در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به طور ۱۰۰ درصد بازگشایی شده‌اند.

وی بیان کرد: حضور دانش‌آموزان با توجه به رضایت خانواده‌های آنها بوده و تاکنون بیشترین حضور آنها برای رفع اشکالات درسی و آموزشی دروس سنگین‌تر بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: کادر مدارس و معلمان در مدارس حضور ثابت دارند اما به دلیل جمعیت بالای دانش آموزان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا حضور دانش‌آموزان برای رعایت دستورالعمل‌ها بهداشتی زمان بندی شده است.

یزدان پناه افزود: برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه ارائه کارت واکسن الزامی نیست و دانش‌آموزان می‌توانند در صورت مایل نبودن ادامه آموزش خود را در بستر برنامه شاد پیگیری کنند.

یزدان پناه با تاکید بر رعایت دستور العمل‌های بهداشتی، اضافه کرد: برای حفظ سلامت و بهداشت دانش آموزان بوفه مدارس به هیچ وجه مجوز فعالیت ندارند و از خانواده‌هایی که برای تزریق واکسن فرزندان خود اقدام نکرده‌اند درخواست داریم که هر چه سریع‌تر برای واکسیناسیون فرزندان خود به مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مراجعه کنند. / مهر

کد خبر : 61677

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha