پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

استاندار کرمانشاه:

طرح "جهش مسکن" امیدی در جامعه ایجاد کرده است

استاندار کرمانشاه گفت: طرح جهش تولید مسکن که براساس آن قرار است سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود، امیدی برای رفع مشکل مسکن در میان مردم ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس هوشنگ بازوند، امروز(10 آذر) در نشست شورای مسکن استان عنوان کرد: سهم استان از طرح جهش و تولید مسکن ساخت ۱۲۰ هزار واحد در طول چهار سال است و باید مطابق برنامه برای این میزان مسکن زمین تهیه کنیم.

وی افزود: در گام اول طی یک نامه به وزیر راه و شهرسازی، زمین مورد نیاز این طرح را تا دو سال آینده اعلام می کنیم.

 بازوند تاکید کرد: خروجی ثبت نام نباید به سمتی برود که شاهد پالایش یا حذف تعداد بسیاری از متقاضیان پس از ثبت نام آنها باشیم و این موضوع نشان می دهد که فرآیند ثبت نام دارای ایراداتی است و باید رفع شود.

وی در زمینه تسهیلات طرح جهش ملی مسکن هم گفت: برای شهر کرمانشاه به ازای هم هر واحد ۴۰۰ میلیون تومان و برای شهرستان ا ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که با توجه به هزینه بالای حمل مصالح به شهرستان ها باید این مبلغ یکسان شود. 

بازوند طرح صنعتی سازی در حوزه ساخت و ساز را یک اقدام مهم برای بالا بردن ایمنی ارزیابی کرد و گفت: در زلزله آبان ۹۶ بسیاری از سازه هایی که به شکل سنتی ساخته شده بودند به دلیل عدم رعایت آیین نامه‌ها تخریب شدند، ولی صنعتی سازی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است و در طرح جهش مسکن از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد./ ایسنا

کد خبر : 61692

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha