پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل حفظ آثار کرمانشاه:

فیلم‌سازان از دوران دفاع مقدس غافل نشوند

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه از هنرمندان و به ویژه فیلم سازان خواست از سالهای دفاع مقدس و وقایع آن دوران غافل نشوند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس سردار ناصر باباخانی  در آیین اختتامیه جشنواره هنرهای دفاع مقدس در کرمانشاه، از هشت ساله دفاع مقدس به عنوان یک گنجینه پایان ناپذیر برای هنرمندان به ویژه فیلم سازان یاد کرد و افزود: هنر ابزار قدرتمندی است که باید از آن برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دوران هشت ساله دفاع مقدس استفاده کنیم.

باباخانی با تاکید بر اینکه هنر نقش بسیار مهمی در انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان و آیندگان دارد، گفت: باید مفاهیم با ارزشی مثل ایثار، فداکاری، مقاومت و... به زبان هنر به نسل جدید و نسل های آینده منتقل شوند.

وی با اشاره به پرجاذبه بودن و اثربخشی بالای زبان هنر برای مخاطبان، گفت: از فیلم سازان و دیگر هنرمندان انتظار می رود موضوعات دفاع مقدسی را دست مایه کارهای هنری خود قرار دهند.

باباخانی با اشاره به اهمیت و جایگاه هنر در فرهنگ سازی و انتقال ارزش های یک جامعه، از دستگاه های فرهنگی مرتبط با هنر همچون فرهنگ و ارشاد، حوزه هنری و صدا و سیما خواست تا برای انجام کارهای هنری مرتبط با سالهای دفاع مقدس پشتیبان هنرمندان باشند.

امیرسرتیپ دوم کیومرث جعفری معاون هماهنگ کننده قرارگاه منطقه ای ارتش در غرب کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: وظیفه سنگینی در مقابل خون شهدا و از خودگذشتگی رزمندگان دوران دفاع مقدس داریم و باید هر طور شده با کارهای فرهنگی و هنری، فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان و آیندگان منتقل کنیم.

وی تاکید کرد: برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بهترین ابزار، کار هنری است، چون کارهای هنری اثربخشی بالایی در جامعه داشته و  می توانند در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار باشند.

بنا به اعلام مسئولین برگزاری جشنواره هنرهای دفاع مقدس کرمانشاه، 84 اثر در حوزه های مستند، هنرهای نمایشی، تجسمی، کلیپ، نماهنگ و ... متقاضی شرکت در جشنواره شده بودند که 17 اثر در مرحله استانی برگزیده شدند و در پایان این مراسم از صاحبان آثار برگزیده تجلیل شد. / ایسنا

کد خبر : 61706

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha