شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه:

تداوم فعالیت واحدهای تولیدی از اولویت‌های دادگستری کرمانشاه است

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه تداوم فعالیت واحدهای تولیدی را از اولویت‌های دادگستری استان دانست و گفت: نباید کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی متوقف یا تعطیل شوند و باید همواره رونق در آنها برقرار باشد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس «پرویز توسلی زاده» روز سه‌شنبه در نشست بررسی و رفع موانع تولید چهار واحد تولیدی استان با بیان اینکه دستگاه قضا همواره حامی و پشتیبان قانونی تولید و تولیدکنندگان است، افزود: ورود دستگاه قضا با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی با سیاست رفع موانع و تسهیل در روند تولید بوده و همواره درصدد این موضوع هستیم که با جلب حمایت نهادهای مالی نظیر بانک‌ها و امور مالیاتی بدون تضییع حقوق و در چارچوب قوانین و مقررات پشتیبانی لازم را بنا به شعار سال فراهم کنیم.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با تأکید بر حمایت قاطع دستگاه قضایی از واحدهای تولیدی اظهار داشت: یکی از راه‌های اساسی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و استفاده از امکانات داخلی، رفع مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی است، بنابراین تا جایی که ممکن است نباید هیچ واحد تولیدی به تعطیلی کشیده شود.

وی افزود: وظیفه قانونی داریم که حقوق مردم، دولت و بیت المال را حفظ کنیم و طبق فرمایش مقام معظم رهبری و دستورالعمل ابلاغی رئیس قوه قضاییه با مد نظر داشتن این موضوع که در محاصره و جنگ اقتصادی هستیم و توجه به این مهم که هیچ شخصی نیز مخالف مطالبه طلبکاران نیست، باید تلاش کنیم تا کارخانه‌ها و واحد تولیدی متوقف یا تعطیل نشود و رونق در واحدهای تولیدی برقرار باشد.

در این جلسه صاحبان بنگاه‌های تولیدی مورد نظر به بیان مشکلات خود پرداختند و در پایان با تصویب راهکارهای قانونی مشکلات آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

این نشست در راستای اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان، با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان، معاون توسعه حل اختلاف، مسئولین مربوطه،  مدیران، کارشناسان بانک‌ها و صاحبان بنگاه‌های تولیدی برگزار شد.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰هزار نفر اشتغالزایی دارد. / ایرنا

کد خبر : 61719

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha