چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

سامانه گرمسیری سال آینده تکمیل می‌شود

معاون هماهنگی اقتصادی معاون اول رئیس جمهور امروز از طول مسیر سامانه گرمسیری در استان کرمانشاه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، دکتر زاهدی وفا معاون هماهنگی اقتصادی معاون اول رئیس جمهور به همراه جمعی از مسئولان استان به صورت هوایی و زمینی از آخرین وضعیت سامانه انتقال آب گرمسیری بازدید کرد.

 سامانه انتقال آب گرمسیری در قطعه ۲ واقع در نفت شهر و سومار، تونل و آب پخش بازی دراز، اراضی قطعه یک، سد هواسان، سد ازگله و سد هیرویی از مکانهای مورد بازدید معاون هماهنگی اقتصادی معاون اول رئیس جمهور بود.

در این دیدار همچنین استاندار کرمانشاه، گفت: این طرح بزرگ رونق و شکوفایی اقتصادی چشمگیری را در منطقه ایجاد خواهد کرد که افزایش ٣۵٠ هزار تنی تولید محصولات کشاورزی در اراضی تحت پوشش این سامانه در کرمانشاه مصداق بارز این رشد است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یکی از خواسته ها و مطالبات استان و مردم پاوه بهره مندی از مزایای این طرح توسعه ای و عمرانی است گفت: ثبت جهانی اورامانات نیز فرصتی مناسب برای استفاده از ظرفیت های ویژه گردشگری منطقه و سدهای سامانه گرمسیری است.

بازوند با تأکید بر اینکه شعاع اثربخشی طرح های عمرانی و توسعه ای باید شامل مناطق اجرای پروژه نیز شود گفت: برای پاوه ١٠ میلیون مترمکعب تخصیص آب گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه اجرای طرح های آبزی پروری در سد های سامانه های گرمسیری را از دیگر طرح های درخواستی استان برای رونق منطقه ذکر کرد و گفت: هماهنگی های لازم با شرکت توسعه منابع آب و نیروی کشور، محیط زیست و شیلات انجام شده و با تحقق این مهم در سد هیروی و داریان زمینه اشتغالزایی و افزایش درآمد سرانه مردم نیز ایجاد می شود.

وی در ادامه گفت: با تکمیل طرح بزرگ سامانه گرمسیری ٩ هزار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی در حد فاصل قصرشیرین تا نفت شهر و سومار آبی می شود. / فارس

کد خبر : 61727

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha