پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

رییس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه:

محدودیت زمانی تولید آثار جشنواره ابوذر کرمانشاه برداشته شد

رییس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه اعلام کرد که محدودیت‌های زمانی برای ارسال آثار تولیدی به جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان کرمانشاه برداشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس «محمدهادی صحرایی» روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: پیش از این قرار بود که آثار ارسال شده به جشنواره رسانه‌ای ابوذر مربوط به پس از سال ۹۹ باشد اما این محدودیت اکنون برداشته شده است.

وی افزود: همچنین اعلام شده بود که هر شرکت کننده تنها می تواند سه اثر ارسال کند که این محدودیت نیز حذف شده است؛ اکنون مخاطبان می توانند در هر موضوع یک اثر ارسال کنند.

رییس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه، آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره رسانه‌ای ابوذر را ۳۰ آذرماه اعلام کرد و از اهالی رسانه و علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این جشنواره استانی خواست هرچه زودتر آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

صحرایی  از فعالان رسانه‌ای خواست ارسال آثار خود را به روزهای آخر موکول نکنند، زیرا ممکن است داوران برای جمع بندی و بازبینی آثار مانند سال گذشته با مشکل زمان روبرو شوند و آثار آنها پذیرفته نشود.

او از علاقه‌مندان و اهالی رسانه خواست فرم های ثبت نام شرکت در پنجمین جشنواره ابوذر را از طریق کانال پیامرسان "ایتا" به نشانی aboozar۵_ksh دریافت و پس از ثبت نام آثار خود را در این کانال بارگذاری کنند.

رییس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه بیان داشت: کسانی که نمی توانند از طریق فضای مجازی ثبت نام کنند، می توانند با مراجعه به دفاتر یا کانون های بسیج رسانه ای که معمولا در سپاه ناحیه یا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها است، ثبت نام و آثار خود را تحویل دهند.

صحرایی همچنین اظهار داشت: ممکن است برخی از آثار که حجم بالایی داشته باشد و در سایت جشنواره بارگذاری نشود، این افراد نیز برای شرکت در این جشنواره یا حضوری به دفتر بسیج رسانه استان واقع در باغ نی، جنب دانشگاه آزاد اسلامی روبروی تالار وحدت مراجعه کنند، یا اثر خود را به این آدرس پست نمایند.

او با اشاره به اینکه علاقه مندان محدودیتی برای تعداد ارسال آثار ندارند؛ گفت: به خاطر گستردگی حوزه های جشنواره ابوذر و همچنین تعداد زیاد آثار؛ امکان تمدید مدت زمان ارسال آثار ضعیف است.

رییس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه؛ در بخش دیگر از سخنان خود بیان داشت: به احتمال زیاد اواخر بهمن ماه برگزیدگان استانی پنجمین دوره جشنواره ابوذر معرفی شوند و جشنواره کشوری آن نیز در اوایل اسفنده ماه برگزار شود.

صحرایی همچنین جا به جایی تاریخ برگزاری جشنواره استانی و کشوری را به خاطر شیوع کرونا محتمل دانست.

او بیان داشت: پنجمین جشنواره ابوذر در ۱۱ قالب؛ خبر، مصاحبه، یادداشت، گزارش، مستند کوتاه، کلیپ و فیلم، عکس، کاریکاتور،موشن گرافی و اینفوگرافی برگزار می شود و برگزیدگان به جشنواره کشوری راه می یابند.

صحرایی موضوعات پنجمین جشنواره ابوذر را امنیت پایدار، مکتب حاج قاسم سلیمانی، امید و نشاط، روحیه جهادی- انقلابی - موانع زدایی، سبک زندگی، الگوسازی، مطالبه گری و مدیریت فضای مجازی اعلام کرد.

براساس اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیش از ۱۰۰ رسانه در استان فعال است و حدود ۴۵۰ نفر نیز در این رسانه ها فعالیت دارند. / ایرنا

کد خبر : 61750

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha