پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

در یادداشتی از احمد بنافی؛

انتقام در خاک آمریکا

اکنون به برکت خون حاج قاسم موازنه قوا در منطقه علیه جبهه استکبار تغییر کرده و همه چیز برای آنان دگرگون شده است؛ این دگرگونی باعث شده که آمریکائی‌ها دچار انسداد راهبردی شوند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در کنگره بین‌المللی شهدای مهاجر مدافع حرم در مشهد مقدس گفت: زمینه انتقام از آمریکایی‌ها را از درون خانه‌هایشان فراهم می‌کنیم، اگر عاقلانی در آمریکا پیدا شدند که با کسانی که جنایت ترور سردار سلیمانی را مرتکب شدند برخورد کنند، این کار برای آمریکایی‌ها کم هزینه‌تر است از اینکه فرزندان جبهه مقاومت که هیچ مرزی را نمی‌شناسند خودشان بروند و این انتقام را بگیرند. این انتقام شروع شده است، ریشه آمریکا به حول و قوه الهی از منطقه کنده خواهد شد.

 بعد از وقایع ناشی از سناریو بنزینی در سال ۹۸ در ایران، آمریکایی‌ها و به طور خاص رئیس جمهور وقت آن که کینه حاج قاسم را در دل داشتند با همدستان منطقه‌ای خود بر اساس یک برآورد غلط از محیط درونی کشور که منبعث از القائات تیم امنیت ملی ترامپ بود با یک اقدام تروریستی دست به ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان ایشان زدند. آمریکایی‌ها با این فرض که ایران متأثر از فشار حداکثری ضعیف شده و قادر به دفاع و پاسخگویی نیست و همزمان حذف حاج قاسم حاکمیت ملی در ایران را سست خواهد کرد و مقاومت ملی در مواجهه با برنامه فشار حداکثری آمریکایی‌ها را درهم خواهد شکست، ریسک این اقدام را پذیرفتند. مضاف بر آن، برآورد آمریکایی‌ها در آن مقطع زمانی این بود که بعد از حاج قاسم منطقه برای آنان امن خواهد شد و در فقدان حاج قاسم شیرازه جبهه مقاومت نیز از هم خواهد باشید و به راحتی طرح خود برای غرب آسیا را بدون مانع اجرا خواهند نمود. اما علیرغم محاسبات آنها، شهادت حاج قاسم و همراهانش جامعه ایران را به شکل عجیب و بی‌سابقه‌ای به شدت ضد آمریکائی، منسجم و همزمان برای انتقام خون آنان مطالبه‌گر ساخت و این مهم به طرز حیرت آوری در منطقه علیه آمریکایی‌ها و شرکای آنها پمپاژ گردید.

عملیات شهید سلیمانی و پاسخ ایران در موشک باران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد که در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است، هرچند که به فرموده رهبر انقلاب صرفاً یک سیلی بود و افکار عمومی مطالبه‌گر آن را مساوی با انتقام‌سخت قلمداد نکردند، اما برای آمریکایی‌ها فاجعه‌آمیز بود؛ چراکه این عملیات ویران کننده، آغازگر یک استراتژی فراگیر در سطح منطقه برای اخراج آمریکایی‌ها گردید. به عبارتی شهادت‌ حاج‌قاسم عملاً معبری را باز کرد که زمینه‌ساز سلسله اقدامات و فتوحات بعدی برای عقب راندن آمریکائی‌ها از منطقه شد. اگر سردار سلیمانی تا آن زمان ماشین جنگی و طرح بزرگ آمریکایی‌ها را در قرن ۲۱ در منطقه متوقف و به شکست کشانید، شهادت ایشان و دوران بعد از آن زمینه‌ساز اخراج آمریکایی‌ها در منطقه را فراهم نموده و به آن شتاب داد. همین کافیست که به تعبیر آن عزیز، آمریکایی‌ها از شهید سلیمانی بیش از سردار  سلیمانی بترسند.

نیروی مقاومت در منطقه بعد از شهادت حاج قاسم نه آنکه ضعیف و منفعل نشده، بلکه به خوبی در پس تحولات دانسته که آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ای آنان رو به زوال گذاشته‌اند و همزمان فاقد قدرت پاسخگویی و به شدت آسیب‌پذیر گشته‌اند. آشکار شدن این واقعیت بزرگ و کنار رفتن پرده از این پنهان‌کاری کافیست تا اخراج آمریکایی‌ها به عنوان هدف انتقام سخت نزد افکار عمومی باورپذیر و در کنار آن قصاص قاتلین حاج قاسم تبدیل به استراتژی و سیاست اعلامی مقاومت گردد و این برای آمریکائی‌ها مصیبت‌بار است.

اکنون به برکت خون حاج قاسم موازنه قوا در منطقه علیه جبهه استکبار تغییر کرده و همه چیز برای آنان دگرگون شده است؛ این دگرگونی باعث شده که آمریکائی‌ها دچار انسداد راهبردی شوند؛ آرامش از آنان سلب شده و همزمان زمین، آسمان و دریا برای آنان ناامن گردد؛ در کنار آن به اجبار با فضاحت تمام از افغانستان خارج شده‌اند؛ در عراق به گوشه‌ای خزیده‌اند و در دو پادگان در حال حاضر محبوس هستند؛ و به طور کل در تمام منطقه قدرت تحرک از آنها گرفته شده و از همه مهمتر آنکه ناامنی به درون خاک آمریکا برای قصاص قاتلین اصلی‌ حاج قاسم همانگونه که سردار قاآنی وعده داده، در حال کشیده شدن است؛ و این تازه آغاز ماجراست و تنها بخشی از تأثیر خون حاج قاسم است. / فارس

کد خبر : 61820

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha