چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

۱۲۰ هزار واحد مسکونی در مدت زمان ۴ سال در استان کرمانشاه احداث می‌شود

براساس اعلام مسئولان در روزهای آینده ثبت‌نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال از جمله استان کرمانشاه در طرح نهضت ملی مسکن آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، براساس اعلام مسئولان مردان بالای 23 سال در بیش از 700 شهر از جمله کرمانشاه از 20 دی ماه می‌توانند برای خانه‌دار شدن در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند.

تاکنون بیش از 35 هزار کرمانشاهی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است همه طرح‌های ملی مسکن از جمله طرح اقدام ملی مسکن تجمیع شود و در طرح نهضت ملی مسکن قرار گیرد و همچنین مقرر شده طی چهار سال 120 هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود.

غفوری معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان کرمانشاه اظهار داشت: ثبت‌نام از مردان مجرد در دستور کار جدی وزارت راه  شهرسازی قرار گرفته و طی چند روز آینده دستورالعملی رسمی مبنی بر این موضوع به استان‌ها ابلاغ خواهد شد اما تاکنون این دستورالعمل برای ما ارسال نشده است.

وی با اشاره به اینکه درباره جزئیات و شرایط ثبت‌نام این افراد باید منتظر دستورالعمل ابلاغی بود عنوان کرد: طی برنامه ابلاغی به استان‌ها، استان کرمانشاه موظف شده طی چهار سال 120 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان دهد.

غفوری با بیان اینکه ثبت‌نام‌های دوره‌ای از اواخر سال گذشته آغاز شد و آخرین مرحله نیز خرداد امسال بود گفت: بعد از استقرار دولت جدید و تغییر سیاست‌ها در جهت ایجاد انگیزه و افزایش بهره اقتصادی برای متقاضیان، پروژه‌ها در قالب نهضت ملی مسکن تعریف شدند و از آبان ماه نیز ثبت‌نام متقاضیان در همین چارچوب اتفاق افتاد.

وی افزود: در مجموع تاکنون 142 هزار نفر متقاضی این طرح بوده‌ند که 67 هزار نفر در ثبت‌نام اقدام ملی و 75 هزار نفر نیز در نهضت ملی مسکن تقاضای ثبت‌نام داشتند و براساس ضوابط قانونی پالایش انجام و بلافاصله واجدان شرایط معرفی می‌شوند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال تأمین زمین هستیم عنوان کرد: تعدادی از پروژه‌های اقدام ملی مسکن نیز کار خود را آغاز کرده‌اند.

وی گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی از وزارتخانه یک مبنای قیمتی از نظر هر مترمربع زیربنا اعلام شده و تا زمانی که طرح تهیه نشود امکان اعلام برآورد دقیق درباره سهم آورده امکانپذیر نیست.

غفوری با اشاره به اینکه برای هر متر چهار میلیون و 500 هزار تومان به علاوه تعدیل مربوطه بابت قیمت هر مترمربع در نظر گرفته شده است گفت: به طور میانگین هزینه ساخت هر واحد مسکونی 100 تا 110 متری حدود 550 تا 600 میلیون تومان خواهد بود ضمن اینکه برای شهر کرمانشاه مبلغ 400 میلیون تومان و سایر شهرستان‌های استان 300 میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: قرار شده از محل صندوق توسعه مسکن مبلغی به عنوان یارانه سود این تسهیلات در نظر گرفته شود که بعد از تصویب این موضوع اطلاع‌رسانی می‌شود.

غفوری گفت: امکان استفاده بخش خصوصی از تسهیلاتی که برای جهش تولید و نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده، در قالب پروژه‌های خود مالکی وجود دارد و از انبوه سازان و سازندگان مسکن درخواست می‌شود به سامانه مراجعه و ثبت‌نام کنند که تسهیلات به آن‌ها پرداخت شود. / تسنیم

کد خبر : 61844

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha