سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

استانداری کرمانشاه؛

قرارگاه عملیاتی پیگیری روند اجرای پروژه‌های عمرانی در استان کرمانشاه تشکیل شد

با دستور استاندار کرمانشاه قرارگاه عملیاتی برای پیگیری مستمر روند اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری مقدم در نشست پنج ساعته با فرمانداران استان که با رویکرد بررسی و پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و اقتصادی و تلاش برای رفع موانع و مشکلات موجود به منظور تسریع در روند بهره برداری برگزار شد اظهار داشت: در تمامی شهرستان برای طرح‌های عمرانی، اقتصادی، زیرساختی و زیربنایی قرارگاه عملیاتی باید تشکیل شود.

استاندار کرمانشاه افزود: پایش، بررسی و پیگیری روزانه پروژه‌هایی که در زندگی و معیشت مردم و بهبود کیفیت خدمات موثر است، باید به صورت ویژه انجام شود و اولویت های هر شهرستان بر اساس نقشه راه تدوین شده با اهتمام جدی پیگیری شود.

امیری مقدم به لزوم تلاش شبانه روزی و بهره گیری از همه ظرفیت‌های موجود به ویژه مشارکت مردم برای رفع مشکلات تأکید کرد و گفت: در دولت مردمی انتظار می‌رود مدیران در فرآیند برنامه‌ریزی با شناخت کامل سطوح توسعه یافتگی راهکارهای دسترسی و تحقق عدالت، پیشرفت و توسعه را بررسی و حتما نقش و مشارکت توسعه مردم محور را مدنظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه ما خادم و خدمتگزار مردم هستیم تصریح کرد: توسعه امری پویا و فراگیر است و حتماً مردم پای کار خواهند آمد چون ما به اصل ما می‌توانیم اعتقاد و باور داریم و بی‌شک با توزیع عادلانه امکانات و تسهیلات می‌توانیم چشم‌انداز مطلوبی را برای آینده استان ترسیم و تدوین کنیم و با همت مضاعف محقق سازیم.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با تأکید بر فعالیت بر مبنای مدیریت جهادی و مردم محور گفت: ضمن بهبود فضای کسب و کار، رفع مشکلات و موانع فراروی بخش تولید، حمایت و هدایت سرمایه‌گذاری موثر و مناسب برای استان، تکمیل صنایع تبدیلی، احیای واحدهای راکد و استفاده مطلوب از ظرفیت مرزها و بازارچه‌های رسمی می‌توانیم مسیر پیشرفت استان را با شتاب بیشتری پیگیری کنیم زیرا استان کرمانشاه بهشت سرمایه‌گذاری و فرصت‌های توسعه است و راه‌های حضور سرمایه‌گذاران باز است.

استاندار کرمانشاه با تشریح این مهم که پیگیری امور مردم در اولویت قرار دارد تصریح کرد: صداقت، اخلاص، پاک دستی در کار مدیران در کنار تلاش شبانه روزی و مدیریت جهادی و مردم محور باید مدنظر قرار گیرد و ضمن ارتقای سلامت اداری تلاش شود در مسیر تحول و پیشرفت محکم و قوی حرکت شود.

وی خطاب به فرمانداران گفت: اولویت‌های سرمایه گذاری در هر شهرستان را برای توسعه مشخص کنید و حتماً بر اساس برنامه‌های ارائه شده ورود سرمایه‌گذاران به استان را تسهیل خواهیم کرد تا شاهد رونق معیشتی مردم و پیشرفت اقتصادی استان باشیم.

امیری مقدم خاطرنشان کرد: از سرمایه گذاران و متقاضیان اجرای پروژه‌های صنعتی، اقتصادی، زیرساختی و توسعه‌ای در استان به صورت کامل حمایت خواهیم کرد و مسیر انجام امور آنها را بهبود بخشیده و در تمامی مراحل کنار آنها هستیم، زیرا این سرمایه‌گذاری سبب اشتغالزایی و کاهش بیکاری در استان و بهبود زندگی مردم می‌شود.

وی توجه به ظرفیت های توسعه ای استان در حوزه های گردشگری، کشاورزی، صنعت و استفاده مطلوب از مزیت‌های مرزهای استان را خاطرنشان ساخت و گفت: برای هر بخش با امکان سنجی و اولویت بندی حرکت خواهیم کرد و از بخش خصوصی دعوت می‌کنیم برای توسعه استان پای کار بیایند.

استاندار کرمانشاه فرمانداران را موظف ساخت با جدیت و تلاش بیشتر برای رفع مشکلات مردم کار کنند و با مدیریت پیشگیرانه مشکلات حوزه آب شرب را نیز در تمامی بخش‌ها بررسی کنند تا برای سال آینده در زندگی و معیشت مردم مشکلی ایجاد نشود که بر این اساس کارگروه عملیاتی ویژه مشکلات آب شرب تشکیل شده و با مسئولیت معاون عمرانی به صورت هفتگی تشکیل جلسه خواهند داد. / تسنیم

کد خبر : 61864

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha