یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

استاندار کرمانشاه تأکید کرد:

نظارت جدی بر توزیع هدفمند و عادلانه کالاها برای حفظ کرامت مردم/ حمایت از تولیدات داخلی با رویکرد اشتغالزایی تداوم دارد

استاندار کرمانشاه گفت: سازمان های صمت، جهادکشاورزی و اتاق اصناف و بسیج با اهتمام جدی بر نحوه ی توزیع هدفمند کالای اساسی نظارت کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "بهمن امیری مقدم" در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که با حضور اعضا در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی و نظارتی ذیربط باید تلاش کنند که بهترین میوه با بالاترین کیفیت برای شب عید به دست مردم کرمانشاه برسد.

 وی با تاکید بر مقابله جدی با احتکارکنندگان گفت: توزیع کالاها باید به گونه ای انجام شود که به صورت مطلوب به مردم و به ویژه اقشار کم برخوردار در اقصی نقاط مختلف استان برسد.

وی گفت: برای خرید میوه باید طوری برنامه‌ریزی صورت گیرد که میوه ها با بهترین کیفیت به دست مردم برسد و غیر از این را قبول نخواهیم کرد.

مقام عالی استان تاکید کرد: نظارت دقیق در فرآیند انتخاب مباشر برای خرید میوه ضروری است که با کمک دستگاه های نظارتی بهترین مباشر برای خرید میوه شب عید انتخاب شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار استان باید بیشتر به دنبال تامین کالاها و مواد غذایی برای مناطق کم برخوردار جامعه باشیم، تصریح کرد: از تامین کالاها به نرخ عادلانه و با کیفیت مناسب برای مردم به خصوص افراد نیازمند نباید غافل شویم.

امیری مقدم خواستار تشریح قیمت واقعی کالاها در جلسات این ستاد شد و ادامه داد: بواسطه اینکه بومی کرمانشاه هستم با اقشار مختلف مردم ارتباط دارم بنابراین از مدیران ذیربط می خواهم قیمت واقعی کالاها و هر گونه افزایش قیمت ها در این جلسات را بیان کنند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین با تاکید بر تامین نهاده های دامی در استان گفت: ضروری است تلاش شود که هیچ واحد مرغداری به دلیل عدم جوجه ریزی تعطیل نشود و چنانچه این مورد مشاهده شود حتما" با دستگاه کم کار برخورد خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که حتی یک واحد مرغداری راکد باشد و باید تلاش شود که میزان جوجه ریزی در استان از 2 میلیون و 500 هزار قطعه به 3 میلیون قطعه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه نظارت ویژه بر دامداری ها و توزیع ذخایر استراتژیک در استان ضروری است، افزود: بحث تولیدات در استان به ویژه تولید گوشت مرغ باید در داخل خود استان کرمانشاه توزیع شود و در صورت تولیدات مازاد، نسبت به توزیع آن در دیگر استان ها اقدام شود.

امیری مقدم بر لزوم خرید دستگاه های اجرایی از کلیه تولیدات استان تاکید کرد و بیان داشت: به این موضوع حتما"در جلسه شورای اداری استان به صورت مفصل پرداخته خواهد شد زیرا ما موظف به حمایت از تولیدات داخلی به منظور کمک به اشتغال هستیم.

مقام عالی استان خواستار توزیع هدفمند کالاها بین مردم شد و گفت: ضروری است که با نظارت دستگاه های ذیربط، اصناف، بازرسین و بسیج بر نحوه ی توزیع هدفمند کالاها و مواد غذایی در استان نظارت کامل صورت گیرد و این کالاها با حذف واسطه ها به دست مصرف کننده اصلی برسد.

امیری مقدم لزوم بررسی و نظارت بر قیمت ها از واحدهای تولیدی تا توزیع کننده کالاها به صورت هدفمند برای رساندن به اقشار مختلف مردم را مورد تاکید قرار داد.

وی تصریح کرد: دستگاه های صمت و جهاد کشاورزی موظف هستند که بررسی های لازم را برای قیمت کالاها از تولیدکننده تا توزیع کننده انجام دهند و تلاش شود تا در بحث نظارت ها حتما" با متخلفین برخورد شود و فردی که تکرار تخلف را دارد صلاحیت داشتن صنف را ندارد و پروانه کسب چنین شخصی باید باطل شود.

وی در ادامه خواستار شناسایی دقیق سهم استان از تولیدات شد و افزود: باید سهم استان در سبد تولیدات کالاها و توزیع ان مشخص شود لذا دستگاه های ذیربط در این زمینه برای جلسات آینده گزارشات خود را ارائه کنند.

مقام عالی استان خواستار برخورد شدید با محتکران به منظور جلوگیری از افرایش بی رویه قیمت ها در استان شد.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: همچنین ضروری است که اقدامات لازم برای درج قیمت ها بر روی اجناس از تولید کننده تا مصرف کننده صورت گیرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: در برنامه های مختلفی که با اقشار مختلف مردم دارم به عینه مشاهده می شود که مردم و به ویژه جوانان با مشکلات مختلفی از جمله اشتغال روبرو هستند لذا وظیفه ما در این جلسات کمک به تولید و رونق اقتصادی به منظور بسترسازی برای ایجاد اشتغال جوانان است.

کد خبر : 61874

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha