شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

شهردار کلانشهر کرمانشاه معارفه شد

«نادر نوروزی» به عنوان شهردار جدید کلانشهر کرمانشاه معرفی و از زحمات سعید طلوعی شهردار سابق تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، مراسم معارفه «نادر نوروزی» به‌عنوان شهردار کلانشهر کرمانشاه پیش از ظهر امروز در تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد.

این مراسم با حضور محمدرضا صمیمی مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا، معاونین استانداری، مسؤولین استانی و اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه برگزار شد.

نادر نوروزی با رأی اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه بعنوان شصت و دومین شهردار کلانشهر کرمانشاه انتخاب شد که امروز و پس از معارفه، رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

پیش از این سعید طلوعی شصت و یکمین شهردار کرمانشاه بود که پس از پایان دوره خود، مهندس امیر رحیمی به مدت سه ماه سرپرستی شهرداری کرمانشاه را برعهده داشت.

*کمبود نیروی متخصص با وجود ازدیاد نیرو در شهرداری‌ها

محمدرضا صمیمی، مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا طی سخنرانی در این مراسم، اظهار داشت: در یک‌هزار و ۴۱۰  شهرداری کشور سه برابر نیرو  استخدام شده،  ولی باز هم نیروی متخصص کم داریم‌.

وی افزود: در بحث مدیریت بحران شهرداری باید کار شود و بحث حاشیه‌نشینی و پسماند باید به‌عنوان مهم‌ترین فعالیت‌ها مدنظر قرار بگیرید در موضوع درآمدی نیز شهرداری می‌تواند اثرگذار باشد.

مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا متذکر شد: شهردار کرمانشاه باید به این مهم توجه داشته باشد که به نسبت فعالیت و حجم کار فساد در شهرداری باید رفع شود.

*مادامی که شهردار کرمانشاه بر مدار قانون حرکت کند یاورش خواهیم بود

رسول آزادی، رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور مسؤولین در این مراسم، اظهار داشت: امروز شاهد برگزاری معارفه شخصی هستیم که پس از ارائه برنامه‌های خود توانست رأی اعتماد تمامی اعضای شورای شهر را کسب کند.

وی افزود: این مهم درحالی صورت گرفت که تمامی اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه یکدل و همدل درکنار هم بودند.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه ادامه داد: پس از استعفای دکتر طلوعی از شهرداری کرمانشاه، جلسات متعددی را برگزار کردیم و بیش از ۴۰ نفر از افراد توانمند برنامه‌های خود را اعلام کردند که قطعا بسیار توانمند هستند، اما در نهایت نگاه تمامی اعضای شورای شهر معطوف به دکتر نوروزی شد.

وی تصریح کرد: از تمامی شهرداران که در سال‌های اخیر توفیق خدمت به آنان داشتم و همچنین شهرداران گذشته تقدیر می‌کنم.

آزادی با بیان اینکه باعث خرسندی است که تمامی اعضای شورا برای پیشرفت کرمانشاه یکدل هستند، خاطرنشان کرد: البته شاید برای بررسی لوایح اختلاف‌نظر باشد، اما این اختلاف‌نظر مطابق با اصل دموکراسی است.

 

وی در ادامه و به نمایندگی تمامی اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه خطاب به شهردار جدید کرمانشاه، گفت: تا زمانی که در مسیر توسعه شهر و در مدار قانون باشند یاور و پشتیبان خواهیم بود و از ایشان انتظار داریم با استاندار، مسؤولین شهری و شورای شهر تعامل داشته باشند.

رئیس شورای شهر کرمانشاه ادامه داد: انتظار داریم ایشان ضمن رسیدگی و عدالت در پرداخت اضافه‌کاری و تبدیل وضعیت پرسنل را پیگیری کنند تا امنیت شغلی آنان حفظ و در مقابل این فشار اقتصادی کمر خم نکنند.

وی در پایان ضمن تبریک به مردم کرمانشاه برای انتخاب سردار حاج بهمن امیری‌مقدم به‌عنوان استاندار کرمانشاه، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله ایشان ما را در مسیر توسعه شهر کرمانشاه یاری کنند.

*مشکلات کرمانشاه نادیده گرفته شده است

هاشم درویشی دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه در ادامه این مراسم، گفت: با انتخاب استاندار کرمانشاهی دلسوز و  با سابقه مدیریتی توانا باید این فرصت غنمیت بدانیم همکاران در شورا بایستی با  همدلی کار کنیم، شورای شهر توانست ازبین ۴۰ نفر، نوروزی  را انتخاب کند، فرآیند انتخاب شهردار در بهترین شرایط ممکن انجام شد.

وی افزود: نوروزی مدیر پشت میزنشین نیست و مرد جهادی است، امروز باید لباس خدمت بپوشیم، عقب افتادگی‌های ما در فلاکت رتبه دوم را به خود اختصاص داده، لذا این انسجام در شورا وجود دارد که در راه پیشرفت گام برداریم.

درویشی متذکر شد: هرکسی که می‌گوید کرمانشاه هندوستان ایران است اشتباه است، کرمانشاه استان فرصت‌هاست‌، کرمانشاه استان قومیت‌های مختلف است، کرمانشاه برای جمهوری اسلامی دردسری نداشته است.

وی در پایان، یادآور شد: میزبان تمام عزیزانی بود که در جنگ تحمیلی مورد هجوم دشمن قرار  گرفتند و حاصل این رشادت ۹۸۰۰ شهید و... بوده است کرمانشاه استان ویژه‌ای است، ما مرکز ۵ استان بودیم جایگاه بالایی داریم ولی نادیده گرفته شدیم. / فارس

 

کد خبر : 61881

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha