شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه:

تعاون روستایی امسال بیش از ۱۰ هزار تن آرد در کرمانشاه توزیع کرد

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه بیش از ۱۰ هزار تن آرد توسط شبکه تعاون‌های روستایی استان تامین و توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، «ایرج صفایی» در گفت و گویی اظهار کرد: به‌منظور خدمات رسانی به روستاییان و کشاورزان و بر اساس وظایف ذاتی محوله به شبکه تعاونی های روستایی این شبکه مردم نهاد در سطح روستاها و گاهی در سطح شهرها اقدام به توزیع کالاهای اساسی می نماید. 

وی با اشاره به نقش تعاونی های روستایی در توزیع کالاهای اساسی در مناطق سخت گذر و کم برخوردار استان تصریح کرد با توجه به گستردگی این شبکه در اقصی نقاط استان و حتی در آبادی ها و روستاهای کم جمعیت در سنوات گذشته بیشتر اقلام کالاهای مصرفی و نهاده‌های کشاورزی و سوخت مورد نیاز روستانشینان توسط این تعاونی‌ها تأمین و توزیع شده است. 

این مقام مسئول در حوزه جهاد کشاورزی استان خاطر نشان نمود: فعالیت شرکتهای تعاونی روستایی و خدمات رسانی آنها می‌تواند اثر بسزایی در افزایش تولید محصولات کشاورزی و مهاجرت معکوس داشته  و سبب تشویق مهاجرت ساکنین شهر به روستا شود. 

صفایی تصریح کرد: تشکل های وابسته به تعاون روستایی در اکثر روستاهای استان دارای انبار، فروشگاه توزیع مواد سوختی و مصرف و نیروی انسانی ماهر و با تجربه هستند که می‌توان با تکیه به این پتانسیل و ظرفیت نسبت به خدمات رسانی بیشتر به روستاییان و افزایش بهره وری در خرید و فروش محصولات کشاورزی و توزیع نهاده های دامی و کشاورزی و در نهایت افزایش تولید اقدام کرد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۲ هزار و ۵۹۰ روستا و ۳۴ شهر دارد. / ایرنا

کد خبر : 61894

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha