پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

استاندار:

کرمانشاه را همسنگ جایگاه تاریخی و فرهنگی آن معرفی کنیم

استاندار کرمانشاه گفت: باید تلاش کنیم کرمانشاه را آنگونه که شایسته جایگاه تاریخی و فرهنگی این دیار زیبا و پهلوان‌پرور است، معرفی کنیم و از این مسیر کارآفرینان توانمند را به سرمایه‌گذاری در این استان ترغیب کنی

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری‌مقدم امروز در حاشیه نشست بررسی مسایل و مشکلات استان‌ها که به ریاست دکتر وحیدی وزیر کشور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران و با حضور معاونین استاندار برگزار شد؛ اظهار داشت: در روز پر برکت ولادت حضرت زهرا(س) نشستی با وزیر کشور و معاونین ایشان داشتیم و در این نشست مسائل و مشکلات اساسی استان کرمانشاه در حوزه‌های مختلف مطرح شد.

وی وضعیت مرزهای مبادلاتی استان را یکی از موارد مطرح شده در این نشست ذکر کرد و گفت: باید تلاش کنیم مرزهای استان را در زمینه تبادل کالا و برقراری تردد مسافری فعال کنیم و مشکلات این حوزه‌ها را از طریق برقراری یک تعامل دوطرفه با استان‌های همجوار در کشور عراق مرتفع کنیم و از این طریق به توسعه استان کمک کنیم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: خوشبختانه تاکنون شاهد بارش مناسب نزولات آسمانی و به ویژه برف در سطح استان، بوده‌ایم و با تلاش همه مجموعه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای نظامی و دستگاه‌های خدمات‌رسان شاهد مشکل حادی در سطح استان نبودیم.

وی در ادامه به موضوع فرسوده بودن ماشین‌آلات راهداری و شهرداری اشاره کرد و گفت: در این نشست قرار شد یک مجموعه ماشین‌آلات برای استان‌ها از جمله کرمانشاه تهیه شود تا دستگاه‌های مربوطه بتوانند در مواقع لزوم مانند برف و یخبندان خدمات جاده‌ای و شهری مناسب‌تری را ارایه دهند.

امیری‌مقدم در ادامه به موضوع طرح مشکلات حوزه آب شرب استان در این نشست اشاره کرد و گفت: از هم اکنون باید برای تامین آب شرب شهروندان در تابستان آینده چاره‌اندیشی کنیم و برای رفع مشکلات احتمالی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم و اعتبارات مورد نیاز را تامین کنیم.

وی در ادامه، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از کرمانشاه به عنوان سینه‌ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی یاد کردند باید همه در برنامه‌ریزی‌ها و اولویت‌بندی‌ها حتما این توصیف ماندگار را مدنظر داشته باشیم.

مدیر ارشد استان بر ضرورت یک تعهد و توافق فراگیر برای معرفی شایسته کرمانشاه تاکید کرد و گفت: از همشهریان و هم استانی‌های عزیز تقاضا می‌کنم همه دست به دست هم دهیم و کرمانشاه را آنگونه که شایسته جایگاه تاریخی و فرهنگی این دیار زیبا و پهلوان‌پرور است، به همگان معرفی کنیم.

وی یادآور شد: کرمانشاه نقش بسیار برجسته‌ای در تاریخ ایران داشته و در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نیز کاملا نقش‌آفرین بوده است.

امیری‌مقدم گفت: مشکلات در همه جا وجود دارد و اگر در این میان تنها مشکلات را برجسته کنیم و چهره زیبایی از کرمانشاه ترسیم نشود، سرمایه‌گذارها از استان ما گزیزان می‌شوند.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم با معرفی جذابیت‌ها و فرصت‌های کرمانشاه و رفع موانع تولید، بستر را برای با سرمایه‌گذاری کارآفرینان توانمند فراهم کنیم و از این طریق، ظرفیت‌های تازه‌ای برای اشتغال جوانان عزیزمان ایجاد کنیم.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدتی را برای توسعه استان در نظر گرفته‌ایم که باید هرچه زودتر عملیاتی شوند تا بتوان با کمک آن‌ها مشکلات حوزه‌های مختلف را حل کرد.

کد خبر : 61899

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha