پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

باید از تجارب بازنشستگان استفاده کنیم

استاندار کرمانشاه بهره‌مندی دستگاه‌های اجرایی از تجربیات ارزنده بازنشستگان را امری مهم برای تحقق اهداف سازمانی برشمرد و گفت: سازمان‌ها و ادارات باید مستندسازی تجربیات ارزشمند بازنشستگان را به عنوان بخشی از فرآیند مدیریت دانش مدنظر قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری‌مقدم در نشست هم‌اندیشی با روسای کانون‌های بازنشستگان استان با اشاره به تأکید آموزه‌های دینی و اخلاقی مبنی بر تکریم و تجلیل بازنشستگان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی جامعه و دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: باید تلاش کنیم زمینه ارتقا و توسعه خدمات رفاهی مطلوب به این عزیزان فراهم شود.

 وی با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به بازنشستگان و توصیه همیشگی ایشان برای رسیدگی به امور بازنشستگان، گفت: این قشر، سال‌ها عمر خود را صرف خدمت به کشور کردند و سربلندی امروز کشور ثمره کار این عزیزان است و به عنوان سرمایه‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی دارای جایگاه ویژه و برجسته‌ای هستند.

استاندار کرمانشاه بر لزوم همدلی و انسجام برای حل مشکلات و رسیدن به توسعه پایدار در استان تأکید و تصریح کرد: تحقق اهداف پیش‌بینی شده در راستای پیشرفت و تعالی استان و حل مشکلات مردم نیازمند همکاری همه اقشار است و در همین مسیر بهره‌مندی از تجربیات بازنشستگان می‌تواند دستیابی به اهداف را تسریع کند.

وی از پیگیری مشکلات بازنشستگان هم خبر داد و گفت: در جلسات شورای اداری مطالبات این قشر فرهیخته از ادارات و سازمان‌ها را به مدیران ابلاغ خواهیم کرد و حتما تأکید می‌شود این خواسته‌ها در اولویت کارهای اداری قرار گیرد.  

امیری‌مقدم همچنین با اشاره به پیشنهادات اعضای کانون بازنشستگان برای ایجاد اشتغال فرزندان بازنشسته در دستگاه‌های اجرایی، ادامه داد: باید فضا را به سمت توسعه کارآفرینی و اشتغال در زمینه کارهای فنی سوق دهیم و از این طریق می‌توان با اعطای تسهیلات خوداشتغالی به توسعه کارآفرینی در جامعه کمک کرد.

وی در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب از کرمانشاه به عنوان سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی یاد کردند و باید در برنامه‌ریزی‌ها و اولویت‌بندی‌ها حتما این توصیف ماندگار را مدنظر داشته باشیم.

امیری‌مقدم از کرمانشاه به عنوان استانی شهیدپرور و قهرمان نام برد و گفت: این استان به لحاظ دارا بودن ظرفیت‌های بی‌نظیر در حوزه‌های مختلف سرشار از فرصت‌های توسعه است و باید چهره زیبای این استان به گونه‌ای معرفی شود که سبب حضور و جذب سرمایه‌گذاران گردد.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: کرمانشاه هم مانند دیگر استان‌ها دارای مشکلاتی است، اما نباید صرفا مشکلات آن را برجسته کنیم و باید به خوبی‌ها نیز اشاره شود، البته وظیفه داریم با تمامی تلاش و جدیت در راستای حل مشکلات استان حرکت کنیم.

وی افزود: حق و شایسته کرمانشاه نیست که با این همه توانمندی در زمینه‌های کشاورزی، صنعت، مرز، تجارت، گردشگری و... با چنین مشکلاتی روبرو باشد و بر این اساس با انسجام و اجرای برنامه‌های مدون خواهیم توانست که به سمت توسعه هر چه بیشتر کرمانشاه حرکت کنیم.

 مقام عالی استان همچنین با اشاره به لزوم برقراری حق منطقه جنگی بازنشستگان استان، گفت: حتما این موضوع را با مسؤولین ذی‌ربط در تهران پیگیری خواهم کرد و از کانون بازنشستگان می‌خواهم که درخواست‌های خود را به صورت جداگانه برای طرح در جلسات شورای اداری استان و لزوم همکاری تمامی مدیران و همچنین انتقال آن به مرکز ارائه کنند.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: مدیران استان باید بدانند که خودشان هم یک روز بازنشسته خواهند شد و تا ابد این پست را نخواهند داشت، لذا هرگونه همکاری و مساعدت در حق بازنشستگان استان که سال‌ها زحمت و تلاش کردند، الزامی است.

وی همچنین خواستار ارتباط بیشتر کانون بازنشستگان با مشاورین مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در بحث مسائل مربوط به بازنشستگی شد و گفت: ضرورت دارد که جلسات مربوط به بازنشستگان و مشاورین مدیران کل، هر ماه به صورت مستمر برگزار شود و مدیران در این زمینه موظف به نهایت همکاری با بازنشستگان استان هستند.

امیری مقدم تاکید کرد: باید تلاش کنیم که جایگاه بازنشستگان مانند جایگاه استخدامی این عزیزان حفظ شود، زیرا بازنشستگان ذخیره‌های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی هستند.

استاندار کرمانشاه در ادامه خواستار راه‌اندازی سامانه ارتباطی کانون بازنشستگان به منظور بیان و انتقال درخواست‌ها و مشکلات بازنشستگان در زمینه‌های مختلف به مدیریت ارشد استان شد.

وی گفت: کارمندی که ۳۰ سال خدمت کرده باید بازنشست شود تا عرصه و فعالیت برای جوانان ایجاد شود.

استاندار کرمانشاه در پایان سخنان خود بر لزوم ایجاد شرایط مناسب و تدوین برنامه ورزشی، رفاهی و گردشگری برای بازنشستگان در جامعه تاکید کرد و گفت: از هر برنامه‌ای که ایجاد نشاط و شادابی بیشتر بازنشستگان را فراهم کند، حمایت خواهم کرد. / فارس

کد خبر : 61914

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha