پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه؛

فعالیت 25 هزار هنرمند کرمانشاهی در رشته‌های مختلف صنایع دستی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: بیش از ۲۵ هزار نفر هنرمند صنایع دستی در استان داریم که بیش از یک‌سوم از این هنرمندان شرایط لازم را برای بیمه شدن دارند، اما منابع دولت محدود است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، حسین ویسی در جمع اصحاب رسانه در خصوص مبحث بیمه هنرمندان صنایع دستی استان، اظهار داشت: به خاطر محدودیت‌های مالی دولت هر ساله سهم بسیار کمی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی به وجود بیش از ۲۵ هزار نفر هنرمند صنایع دستی در استان اشاره و بیان کرد: بیش از یک‌سوم از این هنرمندان شرایط لازم را برای بیمه شدن دارند، اما منابع دولت محدود است.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: صنایع دستی یک هنر صنعت است که به عنوان یک شغل افراد علاقمند آن را دنبال می‌کنند، ولی اولویت بیمه برای هنرمندانی داشتن فعالیت به صورت مستمر است، البته اگر ظرفیت جدیدی ایجاد شود مابقی افراد که به صورت خانگی مشغول فعالیت هستند را در بر می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از سال ۹۴ که بیمه‌های صنایع دستی با قدرت بیشتری در حال پیشرفت است تا سال ۹۹، یک‌هزار و ۲۰۰ نفر تحت پوشش بیمه‌های تامین اجتماعی و روستایی و عشایری قرار گرفته است.

وی افزود: از سال ۹۹ تا به امروز بالغ بر ۸۰۰ نفر به بیمه‌های تامین اجتماعی و روستایی و عشایری معرفی شده که بیش از ۵۰ درصد از این تعداد بیمه شده‌ و مابقی هم در حال پیگیری است. / خبرگزاری فارس

کد خبر : 61915

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha