یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

استاندار کرمانشاه:

جهاددانشگاهی می‌تواند در مسیر توسعه کرمانشاه نقش‌آفرینی بیشتری کند/ تأکید بر حمایت ویژه پارک علم و فناوری کسب و کارهای نوپا برای ورود به بازار/ از ایده های خلاقانه و نوآورانه استقبال می کنیم

استاندار کرمانشاه ضمن تأکید بر لزوم حمایت پارک علم و فناوری از کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان برای رشد و ورود به بازارگفت: اجرایی کردن ایده های خلاقانه و نوآورانه می تواند سبب افزایش روحیه خودباوری و خوداتکایی شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «بهمن امیری مقدم» در نشست با جمعی از مدیران سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه توسعه کارآفرینی و ترویج فرهنگ کار و تلاش را اقدامی مهم برای پیشرفت و توسعه استان به ویژه ایجاد اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: باید افراد صاحب ایده و خلاق را شناسایی و از آنها حمایت کنیم تا این ایده ها شکوفا شده و به محصول یا خدمت تبدیل شود و بر این اساس انتظار داریم این روند موفقیت آمیز جهاد دانشگاهی و نقش هدایتی و حمایتی این نهاد انقلابی بیش از گذشته گسترش یابد تا زمینه اجرایی شدن طرح های نوآور فراهم شود.

استاندار کرمانشاه توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و نوآور را در مسیر توسعه و پیشرفت استان لازم و ضروری دانست و گفت: همگی وظیفه داریم از ایده های خلاقانه و مبتکرانه حمایت کنیم زیرا این مهم علاوه بر اشتغالزایی، افزایش تولید و رونق اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی حمایت از خلاقیت های سازمانی و فردی را راهبردی موثر برای بهبود فرآیندها دانست و گفت: امروز در نظام آموزشی بر مهارت آموزی تأکید می شود و اگر در مقطع زمانی مناسب آموزش های لازم ارائه شود می توانیم افرادی با روحیه خودباوری را در جامعه داشته باشیم که بتوانند از تفکر خلاق خود در مسیر پیشرفت سازمان و توسعه فردی بهره گیرند و این انگیزش و پویایی را داشته باشند.

امیری مقدم توسعه برنامه های مهارت آموزی را یکی از وظایف مهم جهاددانشگاهی کرمانشاه عنوان و تاکید کرد: باید زمینه های مهارت آموزی را در مدارس و دانشگاه گسترش دهیم تا جوان کرمانشاهی با استعداد به یک کارآفرین در جامعه تبدیل شود و این مهم علاوه ایجاد اشتغال به رونق اقتصادی و افزایش تولید نیز کمک خواهد کرد.

 وی با اشاره به حمایت پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی از جوانان صاحب ایده، گفت: برای تجاری سازی ایده ها باید حمایت از کسب و کارهای نوپا تا مرحله شناخت بازار و بازارشناسی و ورود به بازار تداوم داشته باشد و مسیر شرکت های دانش بنیان را تا رسیدن به مرحله تولید محصول و فروش آن تسهیل کرد.

استاندار کرمانشاه به موفقیت های کسب شده توسط برخی شرکت های تحت حمایت پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و گفت: این موفقیت ها باید به خوبی منعکس شود تا ضمن امیدآفرینی و ایجاد انگیزه بین جوانان، به معرفی ظرفیت های استان هم منجر شود.

 استاندار کرمانشاه به فعالیت های جهاددانشگاهی در زمینه آموزش عالی هم اشاره کرد و تصریح کرد: دانشگاه کارآفرین با تأکید بر مهارت آموزی می توانند دانشجویات مسلط بر مبانی تئوری و آماده ورود به بازار تربیت کند.

 وی ادامه داد: در کنار معرفی درست و شایسته استان، همه باید دست به دست هم بدهیم و با کار و تلاش شاخص های توسعه استان را ارتقا دهیم، زیرا این استان به کار و تلاش بیشتر در همه عرصه ها نیاز دارد.

 

کد خبر : 61935

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha