پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

استاندار برنامه‌های خود را تشریح کرد/ امیری مقدم: کرمانشاه باید مرکزیت غرب کشور شود

استاندار کرمانشاه در جمع خبرنگاران استان حاضر و به تشریح برنامه‌های خود در استان پرداخت. وی در این نشست گزارش کاری از اقدامات انجام شده ارائه کرد و در خصوص چند حاشیه و رویه جدید مدیریتی نیز تذکراتی داد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، نشست استاندار با اصحاب رسانه در سالن شهدای دولت پیرامون افتتاح پروژه‌های دهه فجر برگزار شد.

بهمن امیری مقدم ضمن تبریک دهه‌ی مبارک فجر طی سخنانی، اظهار داشت: دهه‌ی فجر ما حاصل خون بهترین فرزندان این مرز و بوم بوده است و امیدواریم ما و شما در پاسداشت خون این عزیزان کوشا باشیم؛ در جمهوری اسلامی تکلیف روایت‌گری رشادت‌های جوانان انقلاب برعهده رسانه‌هاست؛ نسل جوان ما نسبت به انقلاب باید آگاهی بیشتری داشته باشد و این امری ضروری است.

وی افزود: دشمنان در پی این بودند که ایران را به زانو درآورند اما امروز با افتخار می‌گویم که اقتدار کامل داریم و مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ایجاد شده توسط دشمنان از عزت و اقتدار ما کم نکرده است.

خبرنگاران روایتگرانی امین بوده‌اند

استاندار کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: برای اولین بار با خبرنگاران استان کرمانشاه به سخن نشسته‌ایم و من خبرنگاران استان کرمانشاه را انسان‌هایی متعهد و دارای اخلاص در کار می‌دانم که دارای الگوهای اخلاق‌مدار نیز هستند؛  رسالت شما همیشه ایثار گونه بوده و هست؛ خبرنگاران امانتداران صدیقی هستند که با تلاش شبانه‌روزی حافظ عزت و سربلندی کشور و پیشرو در ارسال خبرهای صادقانه می‌باشند.

مقام عالی اجرایی استان ضمن توصیه در خصوص رعایت اخلاق به خبرنگاران در ادامه تصریح کرد: همگی باید در ارائه منشور اخلاقی در خبرها دقت کنند؛ خبرنگاران باید از استان کرمانشاه دفاع کنند و در ایجاد امنیت موثر واقع شوند با پراکندن شایعات و ایجاد خبرهای ناامنی در کرمانشاه مانع سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی خواهیم شد نقش ‌خبرنگاران در بحث امیدآفرینی و اعتماد زدایی و تقویت سرمایه‌گذاری اجتماعی اجتناب نا پذیر است.

امیری مقدم: انتقاد پذیرم اما تخریب را نمی پسندم

وی افزود: من به عنوان استاندار کرمانشاه هرگز از انتقاد نمی ترسم و انتقاد سازنده را عملیاتی خواهم کرد اما تخریب خبری هرگز در فعالیت‌های ما جایی ندارند و توصیه می‌کنم نقد را با اطلاعات و بر اساس داشته‌ها و مستندات صادقانه بیان کنید در نشر خبرهایی که به استان لطمه می‌زند از همدیگر سبقت نگیرید؛ شما خبرنگاران می‌بایستی کمک کنید که کرمانشاه را خوب معرفی کنید و اجازه ندهید این استان به سراسر دنیا به گونه‌ای بد معرفی شود.

کرمانشاه را زیبا معرفی کنید

امیری مقدم ادامه داد: بایستی عرض کنم کرمانشاه مظهر زیبایی‌هاست این استان چهار فصل است و اقوام مختلفی با لهجه‌ها و زبان‌های گوناگون زندگی می‌کنند؛ هرکسی امنیت را فدای کارش کند به مردم کرمانشاه ظلم کرده است؛ البته ما بایستی راه را برای سرمایه‌گذاری خصوصی هموار کنیم و راه کارهای مورد نظر را نیز مورد بحث و بررسی قرار دهیم این درخواست من به عنوان استاندار کرمانشاه از خبرنگاران این استان است.

به دنبال مدیرانی با کارایی بیشتر هستم

استاندار کرمانشاه ضمن اشاره به انتصاب‌های اخیر در کرمانشاه، افزود: برای انتصاب مدیران استانی تصمیم انقلابی خواهیم گرفت در تغییر مدیران عجله نکنید؛ من افرادی را انتخاب خواهم کرد که ظرفیت و کارایی آنها بیشتر از مدیران قبلی باشد؛ مطمئن باشید به دنبال انسان‌های انقلابی؛ پاکدست؛ متخصص و ولایت مدار و مردم دوست هستم.

وی افرود: از وضعیت پیش آمده با انتصاب برخی مدیران در استان کرمانشاه راضی نیستم من کسی را می‌پذیرم که شناخت کامل نسبت به آن داشته باشم؛ مدیری که بدون نظر من در کرمانشاه سر کار بیاید مطمئن باشید نمی‌گذارم کار کند و وارد استان شود.

مقام عالی اجرایی استان در ادامه افزود: ما شما خبرنگاران را امین خود می‌دانیم و توقع داریم در استان کرمانشاه در جهت معرفی بهترین‌های این استان گام‌های مهمی بر دارید امروز این  تعهد را ایجاد کنیم که کرمانشاه را بد معرفی نکنیم.

کرمانشاه باید مرکزیت غرب کشور را داشته باشد

امیری مقدم در بخش دیگری از سخنانشان به برنامه‌های اجرایی خود اشاره و بیان کرد: یکی از اهداف من در استان کرمانشاه این است که این استان را به مرکز غرب کشور تبدیل کنم، متاسفانه ۵۰ سال است که فرودگاه کرمانشاه ساخته شده است اما بایستی  امروز بگویم این فرودگاه در شأن مردم کرمانشاه نیست.

فرایند اداری استان باید به نفع مردم تغییر کند

وی گفت: همه ما باید تلاش کنیم که مردم مشکل کمتری داشته باشند؛ اینکه مدیری ملاقات عمومی زیادی داشته است، یعنی نتوانسته است خوب کار کند؛ بایستی کارها را اصلاح کنیم و ملاقات عمومی‌ها کمتر شود برای برخی مدیران متاسفم که ارباب رجوع بیشتری دارند این بدین معناست که فرایند کاری مناسبی نداشته‌اید، کارها باید به صورت سیستمی انجام شود و شاهد تجمع مردم در ادارت نباشیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: روی فرایند کار ادارات بایستی کار شود بسیاری از روش‌ها در ادارات غلط است و باید اصلاح شود به بازرسی استانداری نیز اعلام شده است تمام بازرسی‌ها را باید ببینند و مشکلات میز خدمت بررسی شود، مدیر باید بفهمد که ملاقات عمومی برای چیست و این تکلیف است، مراجعات مردمی ما را شرمنده می‌کند.

امیری مقدم اظهار داشت : قطعاً مجوزهای سرمایه‌گذاری صادر نمی‌شود مگر این که تا آخر همه چیز را تامین کرده باشیم، باید تلاش کنیم بخش خصوصی را روی ریل فعالیت برگردانیم، تقاضامندیم که همگی شما در بحث بالا بردن مشارکت عمومی در تمام زمینه‌ها کمک کنید و فرهنگ مشارکت عمومی مردم را بیشتر کنیم.

به شهرداری‌ها تذکراتی داده شده است

وی افزود: خبرنگاران مطالبه‌گر یک شهر خوب از مسئولین باشند و به عنوان چشم بینای ما تلاش کنند با کسی تعارف نداریم کسی که در حق مردم جفا کند مستحق کمک نیست؛ باید کرمانشاه از نظر زیباسازی اصلاح شود به همه شهرداران سراسر استان تذکر داده‌ایم که ما شهر زیبا و هوشمند می‌خواهیم شهری بدون ترافیک و ورودی‌ها و خروجی‌های زیبا؛ این جزو مطالبات ماست. 

سردار امیری مقدم در ادامه نشست خبری که  دو ساعت به طول انجامید پیرامون پروژه‌های ایام الله دهه‌ی فجر  اظهارداشت: ۴۳۳ پروژه در دهه‌ی فجر امسال خواهیم داشت که از این تعداد ۶۷ پروژه افتتاح و ۲۰۰۰ نفر اشتغالزایی خواهیم داشت.

وی گفت: برای  ۴۳۳ پروژه مطرح شده ۱۱ هزار میلیارد و ۱۹۳میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: ۶ هزار واحد مسکونی در بخش مسکن و در زمینی به مساحت ۴۷ هکتار شروع به کار شده است که می‌بایست در این بخش‌ها امکانات اقدامات فرهنگی، پزشکی و امنیتی در آن نهادینه شود البته پروژه ساختمان فوق تخصصی چشم بیمارستان بیستون نیز از طرح‌های خصوصی دهه‌ی مبارک فجر است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی می‌بایستی به سمت توریست درمانی برود بطوری که بیماران از استان ما به سمت استان‌هایی هم چون تهران و مشهد و... نروند.

 مدیریت درمانی باید این ظرفیت را ایجاد کند؛ در بخش جهش مسکن نیز ۱۸ هزار واحد تا پایان امسال شروع به کار خواهد شد و ۱۲۰هزار واحد باقیمانده جزء تعهدات ماست که بعد از تامین زمین ایجاد خواهد شد.

خبرگزاری فارس

کد خبر : 61947

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha