پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش کرمانشاه خبر داد؛

تمدید آموزش غیرحضوری یک هفته‌ای مدارس در شهرهای قرمز کرمانشاه

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کرمانشاه از تمدید آموزش غیرحضوری یک هفته‌ای مدارس در شهرهای قرمز کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، رضا شیرزادی در گفتگویی اظهار کرد: بر اساس بررسی‌ها و ارزیابی‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به دلیل افزایش مبتلایان به کرونا امیکرون تعطیلی آموزش حضوری مدارس در شهرستان‌های قرمز و نارنجی ادامه‌دار است.

وی افزود: تمام مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در شهرهای نارنجی و قرمز از روز شنبه ۳۰ بهمن ماه تا پایان هفته به صورت حضوری تعطیل بوده و آموزش به صورت غیرحضوری در بستر فضای مجازی و شبکه شاد دنبال می‌شود.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: کلاس‌های درسی دانش آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در مناطق روستایی کم جمعیت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری تشکیل می‌شود.

شیرزادی بیان کرد: در شهرهایی که وضعیت زرد برای آنها اعلام شده است مدارس با تراکم بالا به صورت حضوری و از طریق گروه‌بندی متوازن و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برپا هستند.

وی ادامه داد: در صورتی که در مدرسه‌ای دانش آموزان در بیش از یک با علائم کرونا وجود داشته باشند با تشخیص و پیشنهاد شورای مدرسه و تأیید اداره شهرستان، آموزش به صورت غیر حضوری در بستر شاد به مدت یک هفته دنبال می‌شود.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کرمانشاه؛ کلاس‌های کارگاهی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و تمام دانش آموزان مبتلا به کرونایی که در کلاس‌ها حضور ندارند می‌توانند در فضای مجازی مطالب را دنبال کنند.

شیرزادی خاطرنشان کرد: حضور عوامل اجرایی به منظور نظارت بر امر آموزش غیر حضوری در ایام کرونایی برای پاسخگویی به دانش آموزان، اولیا و ارباب رجوع در روزهای هفته در مدارس الزامی است.

گفتنی است، بر اساس رنگ بندی جدید اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا شهرستان‌های قرمز شامل اسلام آباد غرب، کرمانشاه، کنگاور، گیلانغرب، سنقر، روانسر، هرسین، سرپل ذهاب، پاوه، جوانرود، صحنه و قصرشیرین، ثلاث باباجانی و تنها شهرستان زرد دالاهو است. / مهر 

کد خبر : 62001

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha