دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه:

اقتصاد مقاومتی تنها راه خروج از مشکلات کشور است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه خروج از مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور است، گفت: باید با اتکا به توان داخلی و خودکفا شدن کشور را از توطئه‌های دشمنان علیه اقتصاد کشور مصون نگه داریم.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت الله «مصطفی علما» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه در مسجد جامع که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد با اشاره به ۲۹ بهمن که با عنوان روز اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است، افزود: اقتصاد ما هیچ راهی جز اقتصاد مقاومتی ندارد و باید از تمام توان داخلی برای تقویت بنیه اقتصادی کشور استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون شاهد مذاکرات با کشورهای غربی هستیم، تاکید کرد پیشرفت و توسعه ایران اسلامی را نباید با مذاکرات گره بزنیم بلکه رمز پیروزی در اقتصاد مقاومتی با تکیه بر دانش بومی است.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد علمی و براساس وضعیت اقتصادی کشور است که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب ما باید کاری به تحریم‌ها نداشته باشیم و خود مشکلات کشور را حل کنیم.

آیت الله علما با بیان اینکه تنها راه عزت کشور پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و مدیریت صحیح و کارآمد است، افزود: باید مدیریت در کشور را توانمند و کارآمد کنیم و با استفاده از اقتصاد مقاومتی بر مشکلات غلبه نماییم.

وی یادآوری کرد دشمنان ملت ایران اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده اند و از این رو باید مراقب توطئه‌های آنان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به ماه رجب آن را ماهی پر خیر و برکت دانست و گفت: رجب ماه خداست و در دین مبین اسلام بربهره گیری از تمام ساعات آن برای عبادت خدا تاکید شده است.

آیت الله علما همچنین  شهادت حجت الاسلام و المسلمین محلاتی و روز روحانیون را در نخستین روز از اسفندماه گرامی داشت و افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند تمام روحانیون باید آگاهی و بصیرت و شناخت کامل از از مسائل کشور در عرصه‌های جهاد و داشته باشند و فعالانه عمل کنند.

وی همچنین بر حضور در مساجد و انجام فرائض دینی و احکام اسلامی از سوی خانواده ها تاکید کرد و از آنان خواست فرزندان خود را با مساجد مانوس کنند. / ایرنا

کد خبر : 62002

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha