دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه:

حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی سبب برون رفت از مشکلات می‌شود

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر موضوع اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی سبب برون رفت از مشکلات می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس،  آیت الله مصطفی علما ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: ۲۹ بهمن ماه در تقویم کشور به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده و در سالیان گذشته رهبر معظم انقلاب همواره بر حمایت از کارگر و کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی تاکید داشته‌اند.

وی افزود: امروز همگان باید تحرک اقتصادی داشته باشند زیرا اقتصاد مقاومتی به نفع کشور بوده و سبب کاهش نیازها از خارج می‌شود.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به سخنانی از رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: کسانی که زندگی اشرافی و مجلل دارند نمی‌توانند انقلابی، الهی و مردمی باشند.

علما با اشاره به فرا رسیدن ۲۷ رجب سالروز بعثت رسول اکرم (ص)، بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) خاتم النبین و خلاصه ۱۲۴ هزار پیغمبر است و در این روز عقلانیت در مقابل جهالت قرار گرفت.

وی ادامه داد: هدف از ارسال پیامبران به سوی انسان‌ها حرکت در مسیر خداوند متعال و سعادت بوده و خداوند پیامبر را با ویژگی خلق عظیم معرفی می‌کند و خداوند انسان را تقوا خلق کرده تا مزه بندگی و عبادت را درک کنیم.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به جایگاه تفکر در اسلام، گفت: در ارتباط با موضوع تفکر روایات بسیاری وجود دارد و گاهی ثوابی به اندازه ۷۰ سال عبادت دارد و ممکن است مسیر زندگی انسان را تغییر دهد./ خبرگزاری مهر      

کد خبر : 62023

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha