پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

کاهش ۲۰ درصدی ذخیره سدهای کرمانشاه

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه، ذخیره سدهای کرمانشاه در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته نزدیک به ۲۰ درصد کمتر شده است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، محمودرضا شهلایی در گفت و گویی، با بیان اینکه هم اکنون نزدیک به ۷۷۰ میلیون مترمکعب آب پشت ۱۲ سد مخزنی استان کرمانشاه ذخیره داریم، افزود: نزدیک به ۵۷ درصد ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی سدهای کرمانشاه پر از آب است.

وی ادامه داد: میزان ذخیره سدهای استان در مدت مشابه سال آبی گذشته ۹۱۵ میلیون مترمکعب بوده و امسال کاهش نزدیک به ۲۰ درصدی ذخیره سدها را شاهدیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه آورد سدهای استان در سال آبی جاری را نیز ۳۲۷ میلیون مترمکعب اعلام کرد و یادآور شد: این میزان در سال آبی گذشته ۶۰۷ میلیون مترمکعب بوده و در این بخش نیز کاهش نزدیک به ۵۰ درصدی را شاهد هستیم.

شهلایی دلیل کاهش آورد سدهای کرمانشاه را کاهش بارش‌ سال آبی جاری دانست و عنوان کرد: با وجود آنکه سال گذشته هم شرایط خشکسالی داشتیم، اما میانگین بارش‌های امسال استان نسبت به سال آبی گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشته و وضعیت بدتری نسبت به سال قبل داریم.

وی  ادامه داد: با توجه به شرایط کم بارشی که در سال آبی جاری با آن مواجه بودیم، هیچکدام از سدهای استان در وضعیت سرریز قرار نگرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه ادامه این روند را نگران کننده دانست و گفت: امیدواریم در زمان باقی مانده تا پایان سال آبی و خصوصا در اسفندماه وضعیت بارش‌ها بهتر شود، اما احتمالا باز هم کم بارشی ابتدای سال آبی جبران نخواهد شد. / ایسنا

کد خبر : 62028

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha