شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

زیباسازی شهرها باید تبدیل به یک مطالبه فراگیر شود

استاندار کرمانشاه گفت: متاسفانه ساخت و سازهای بدون ضابطه و ضعف نظارت‌ها موجب ایجاد نوعی آشفتگی‌ و بهم ریختگی آزاردهنده در منظر و نمای شهرهای استان شده است و برای کاهش این آسیب‌ها، زیباسازی شهرها باید به یک مطالبه فراگیر تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، «بهمن امیری مقدم» روز دوشنبه در نشست کمیسیون ماده ۵ در استانداری افزود: مدیریت ارشد استان تاکید دارد مدیران دستگاه باید کرمانشاه و کرمانشاهی را دوست داشته باشند و دغدغه اصلاح و بهبود امور و ضابطه مندکردن تصمیمات، لحظه‌ای آن‌ را رها نکند.

وی تاکید کرد: این وضعیت نابسامان در بسیاری از حوزه‌ها قطعا محصول عملکرد مدیران بی دغدغه و بی خیال نسبت به آینده کرمانشاه و کرمانشاهیان بوده و بسیار خسارت‌بار هم بوده است.

امیری مقدم یادآور شد: مدیریت ارشد استان از همان ابتدا موضوع شهر زیبا، منظم و قانونمند را به شکل جدی از شهرداران مطالبه کرده است و زیباشدن شهرها به رونق اقتصادی آن ها بسیار کمک می کند.

وی تاکید کرد: شهرها باید بر اساس طرح تفصیلی و طرح جامع ساخته شوند و نه بر اساس سلایق بساز و بفروش ها و یا افراد زیرا ساخت و سازهای غیرضابطه‌مند و مغایر با قوانین، ظلم به شهروندان است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: نظارت دقیق و قانونی مجموعه نظام مهندسی بر روند ساخت و سازها و حضور میدانی در پروژه های ساختمانی در دست اجرا، می تواند از بسیاری مشکلات این حوزه جلوگیری کند که متاسفانه این نظارت تا پیش از این ضعیف بوده است. 

وی در بخش دیگری از سخنانش، برخورداری از فضای پارکینگ استاندارد و قانونی در مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری را یک ضرورت دایمی و غیرقابل تغییر دانست و گفت: احداث پارکینگ به حفظ امنیت وسایل نقلیه شهروندان کمک می کند و موجب پیشگیری از بسیاری سرقت ها می شود و از تبدیل خیابان ها به پارکینگ هم جلوگیری می کند.

امیری مقدم، با تاکید بر اینکه شوراها نباید سرنوشت شهرها را به افراد ناتوان بسپارند، در ادامه گفت: بسیاری از مشکلات و معضلات موجود در شهرها به دلیل سپردن مدیریت‌ها به افراد ناتوان و فاقد دانش و تجربه کافی است.

وی همچنین بر لزوم توجه به بعد اقتصادی پروژه ها تاکید کرد و گفت: در تعیین کاربری ها و یا تعریف پهنه بندی ها باید موضوع اشتغال و رونق اقتصادی به عنوان یک اصل مدنظر قرار گرفته شود. / ایرنا

 

کد خبر : 62067

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha