شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

توسعه بازار کسب و کارهای خلاق منجر به تقویت اقتصاد دانش‌بنیان می‌شود

استاندار کرمانشاه زمینه‌سازی برای شکوفایی ایده‌های خلاقانه را با رویکرد خلق نوآوری فناورانه و تجاری سازی ایده‌ها را گامی موثر در نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد دانش بنیان ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری مقدم چهارشنبه شب در بازدید سرزده از مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه، گفت: ایجاد کسب و کارهای دانش بنیان در مراکز نوآوری و بسترسازی مناسب برای توسعه بازار شرکت ها در پارک علم و فناوری می‌تواند سبب توسعه اقتصاد دانش بنیان شود.

وی افزود: توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری امسال باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد و با حمایت و هدایت شرکت ها و کسب و کارهای نوپا باید مسیر تجاری سازی ایده ها و ورود محصولات به بازار تسهیل شود و یقیناً با بهره مندی بخش تولید و خدمات از دانش نوین برپایه های فناوری، شاهد سبب کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و اشتغالزایی پایدار و موثر در استان خواهیم بود.

پارک علم و فناوری در تحقق شعار سال نقش آفرینی کند

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با حمایت از کسب و کارهای کوچک و بزرگ از ایده تا اجرا و اقدام موثر نهادهای تسهیل گر با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان باید انجام شود و پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه باید نقش آفرینی فعالانه در این عرصه داشته باشد.

امیری مقدم، هموار نمودن مسیر توسعه فناوری و نوآوری در استان و فراهم نمودن بستر اقتصاد دانش بنیان را با حمایت مادی و معنوی از نخبگان و ایده های خلاقانه و نوآورانه خواستار شد و اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های فعال که بر پایه دانش و پژوهش فعالیت می کنند و صاحبان ایده، کارآفرینان و متقاضیان دارای طرح های نوآور مبتنی بر فناوری های جدید می تواند حمایت کند.

مقام ارشد استان تحول اقتصادی استان را منوط به حمایت از کسب و کارهای جدید و خلاق دانست و گفت: برای توسعه فرهنگ کارآفرینی به صورت ویژه از طرح های فناور و تحول آفرین حمایت خواهیم کرد.

امیری مقدم خاطر نشان کرد: شعار تولید عمدتاً در چند سال گذشته محور امور قرار گرفته است و تأکید و توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مقوله تولید و حمایت ویژه از کسب و کاری های دانش محور با رویکرد حل مشکلات اقتصادی که امسال نیز در شعال سال به عنوان راهبردی اساسی و مهم بیان گشت، نشان می دهد تولید کلید حل مشکلات اقتصادی است و بر اساس فرمایش معظم له در پیام نوروزی برای تحقق تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از همه ظرفیت و امکانات موجود استفاده و بی شک راهبرد شعار سال، راهبردی اساسی برای برون رفت از مشکلات و بهبود وضعیت اقتصادی، معیشت و کاهش نرخ بیکاری در استان است.

کسب و کارهای دانش بنیان به صورت ویژه حمایت شوند

استاندار کرمانشاه حمایت پارک علم و فناوری از کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان برای رشد و ورود به بازار بسیار ضروری دانست و گفت: پارک باید با تسریع در روند اجرایی کردن ایده‌های خلاقانه و نوآورانه ضمن ایجاد اشتغالزایی به افزایش روحیه امید در نخبگان کمک کند.

وی توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و نوآور را در مسیر توسعه و پیشرفت استان لازم و ضروری است و همگی وظیفه داریم از ایده های خلاقانه و مبتکرانه حمایت کنیم زیرا این مهم علاوه بر اشتغالزایی، افزایش تولید و رونق اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت.

امیری مقدم از اقتصاد دانش بنیان به عنوان پایه و اساس تحقق اقتصاد مقاومتی نام برد و اظهار کرد: بی شک با افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، به کارگیری دانش در تولید و خدمات، تقویت ارتباط دانش، صنعت و جامعه می توان در مسیر تحقق تولید اشتغال آفرین و دانش بنیان را بر اساس ایجاد پایه های استوار محکم گام برداشت و شاهد رشد، رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال، افزایش رفاه و اعتماد عمومی بود.

نماینده عالی دولت در استان به سخنان ریاست جمهوری اسلامی در خصوص ارزیابی دستگاه های اجرایی درسال ۱۴۰۱ با محوریت تلاش برای تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: بر این اساس انجام و پیشبرد امور بر اساس الگوهای دانش‌بنیان و ایجاد اشتغال، شاخص‌های اصلی ارزیابی دستگاه‌ها در سال پیش‌رو خواهد بود و در این زمینه همه دستگاه‌ها مسئولیت جدی برای اشتغال‌آفرینی دارند.

مجتمع نوآوری جهاد دانشگاهی با وسعت ۶ هزار متر مربع در ۲ فاز ایجاد شده که فاز اول آن به بهره برداری رسیده است. این مجتمع محل استقرار سوله کارگاهی ۲۰ شرکت دانش بنیان و واحد فناور در حوزه های زیستی و گیاهان دارویی، صنایع شمیایی، کشاورزی و غذایی و فناوری اطلاعات و ارتباطات است. / ایرنا

کد خبر : 62073

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha