پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

بیمه طرح جهش تولید اراضی دیم کشت بهاره در استان کرمانشاه آغاز شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کشاورزان از امروز می‌‌توانند برای بیمه اراضی دیم در قالب طرح جهش تولید اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، افشین صفوی در گفت‌وگویی اظهار داشت: طرح جهش تولید در دیمزارها با مشارکت وزارت جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای دومی سال متوالی در استان کرمانشاه همزمان با 14 استان منتخب دیگر در حال اجرا است. 

وی عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح افزایش بنیه مالی کشاورزان دیمکار و ارتقای کیفیت و افزایش تولیدات کشاورزی دیم است.

صفوی گفت: تاکنون 178 هزار هکتار از اراضی کشاورزان استان در سامانه ثبت شده که شامل اراضی گندم، جو، دانه روغن کاملینا، نخود پاییزه و گلرنگ است.

وی افزود: هم‌اکنون که فضل گشت محصولات بهاره به ویژه نخود بهاره است از کشاورزان درخواست می‌شود به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه و انعقاد قرارداد کنند که نام آن‌ها در سامانه ثبت شود.

صفوی گفت: از امروز همکاران صندوق بیمه کشاورزی در مراکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان‌ها مستقر می‌شوند و مزرعه کشاورزان را بیمه می‌کنند.

وی با بیان اینکه دو نوع بیمه برای اراضی کشاورزی وجود دارد عنوان کرد: طرح جهش تولید و بیمه آزاد وجود دارد و انتخاب آن به عهده کشاورزان است.

صفوی افزود: طرح جهش تولید مزایای بسیاری از جمله توزیع رایگان کودهای شیمیایی‌و اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه جهت خرید ادوات کشاورزی است و در سال 1400 به 122 نفر از متقاضیان طرح جهش تولید تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شد. / تسنیم

کد خبر : 62088

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha