پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه:

جهاد تبیین برای "شعار سال" اولویت‌ کاری مسئولان باشد

امام جمعه کرمانشاه گفت: جهاد تبیین برای شعار سال اولویت‌ کاری مسئولان مربوطه باشد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با بیان اینکه باید از فرصت‌های عمر خود بهره کافی را ببریم زیرا زمان‌هایی که با خدا معامله کردیم برای ما باقی می‌ماند و روی آن باید حساب باز کنیم اظهار داشت: زبان، دهان، چشم و گوش‌ها ابزار و وسیله‌ تقرب به خدا هستند و باید از آنها خوب استفاده کرد و با دست‌ها باید انفاق کنیم و مراقب باشیم با زبان خود چه می‌گوییم که خدا از دست ما راضی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در برزخ ما سر سفره عمل خود هستیم و همه اعمال ما محاسبه می‌شود عنوان کرد: باید از این دنیا برای آخرت خود بهره برده و از این جوانی برای پیری خوب استفاده کنیم و بدانیم که تقوا به انسان مسئولیت، مواظبت، مراقبت، عصمت و مصونیت می‌دهد.

وی با اشاره به نامگذاری شعار امسال از سوی امام خامنه‌ای با عنوان تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌ آفرین گفت: 25 سال است که مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد و تولید داخلی تأکید دارد که امسال نیز بر تولید دانش‌بنیان به همراه آگاهی و دانش پافشاری دارد و همه مسئولان  باید به این امر توجه کنند.

خطیب جمعه کرمانشاه با بیان اینکه  باید شعار امسال از سوی مسئولان مربوطه به خوبی تبیین شود و برای جوانان زمینه تولیدات دانش‌بنیان را فراهم کنند بیان کرد: جوانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود نیازمند حمایت و سرمایه دولت است تا کارآفرین شود.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه راه مقابله با تحریم‌ها حمایت جدی از تولیدات دانش‌بنیان است عنوان کرد: باید مسئولان در بین مردم امیدآفرینی کنند و وضعیت معیشتی مردم بهبود یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به سالروز 12 فروردین‌ماه و روز جمهوری اسلامی ایران و رأی  قاطع مردم به جمهوری اسلامی گفت: ملت مقاوم ایران در برابر تمام شرق و غرب ایستادگی کرد و نظام جمهوری اسلامی را پذیرفت و این انقلاب در دنیا نظیر ندارد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در آن شرایط فرمودند تنها به جمهوری اسلامی رأی می‌دهم بیان کرد: انتخاب جمهوری اسلامی به فرمایش مقام معظم رهبری باید جهاد تببین شود زیرا دشمنان تنها با اسلام و جمهوری اسلامی سر ستیز دارند و باید با بصیرت دشمن‌شناسی قوی داشته باشیم. / تسنیم

کد خبر : 62089

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha