شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

معاون استاندار:

اولین سامانه مهارت‌آموزی صنایع نفت کشور در کرمانشاه رونمایی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با اشاره به رونمایی از سامانه مهارت‌آموزی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی برای اولین بار در کشور در استان کرمانشاه، گفت: با رونمایی از این سامانه ۲ هزار و ۵۰۰ نیروی ماهر برای کار در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته آموزش می‌بینند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، «بهزاد باباخانی» روز دوشنبه در گفت و گویی: این سامانه در راستای اجرای یکی از تفاهم نامه‌های سند نفت، گاز و پتروشیمی استان با مشارکت استانداری کرمانشاه، سازمان فنی و حرفه ای کشور و استان و وزارت نفت راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: این سامانه به منظور ثبت نام و مهارت آموزی ۲ هزار و ۵۰۰ متقاضی کار در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته استان برنانه ریزی شده است.

به گفته باباخانی جوانان با سن ۲۰ تا ۳۰ سال دارای مدرک دیپلم امکان ثبت نام در پنج رشته شغلی مورد نیاز شامل ابزار دقیق، جوشکار صنعتی- برق کار صنعتی، لوله کش صنعتی، نصب ماشین آلات مکانیکی را در این سامانه خواهند داشت. 
وی از علاقمندان خواست برای ثبت نام در این سامانه به سایت www.maharat-kr.ir مراجعه کنند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش با اشاره به برنامه‌های استان برای توسعه صنعت اظهار داشت: با نگاهی به برنامه‌های طراحی شده در جهت تقویت و توسعه صنعت در استان، مشاهده می گردد که میزان واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی طی سالیان اخیر به پنج برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: همچنین توسعه واحدهای بزرگ در استان از جمله ۱۵ طرح در قالب سند نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است که چهار طرح در حوزه های بالادستی، ۹ طرح در حوزه میانی و پایین دستی و نیز  ۲ طرح در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای برای آماده‌سازی ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می‌باشد که این نشان‌دهنده عزم جدی استان برای توسعه و تقویت حوزه صنعت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه خواستار استفاده سرمایه گذاران از ظرفیت قیر طبیعی استان شد و افزود: هم اکنون ۷۰ درصد منابع قیر طبیعی کشور در استان کرمانشاه قرار دارد و این یعنی ظرفیت بزرگی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه فراهم شده است.

باباخانی از سرمایه‌گذاران خواست که در این زمینه درخواست‌ها و  پیشنهادات خود را ارائه دهند تا با استفاده از تفاهم نامه با وزارت نفت زمینه استفاده بهینه از این منبع با ارزش فراهم گردد و از خام فروشی آن جلوگیری شود.

استان کرمانشاه با ۲میلیون نفر جمعیت بیش از هزار واحد تولیدی و صنعتی با بیش از ۳۰هزار نفر اشتغالزایی دارد.

کد خبر : 62127

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha