شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

نایب رئیس مجلس:

راه نجات اشتغال در «تولید» است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی راه نجات اشتغال را در «تولید» دانست و گفت: هر چقدر ثبات در بازار اقتصاد باشد هم تولیدکننده و هم مصرف کننده، صادرکننده و وارد کننده می‌توانند برای بلند مدت برنامه‌ریزی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس،  عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از چند واحد تولیدی، تولید را مهمترین راهکار برای برون رفت از مشکلات اقتصادی دانست و اظهار کرد: هر چقدر ثبات در بازار اقتصاد باشد هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده، صادرکننده و واردکننده می‌توانند برای بلند مدت برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی راه نجات اشتغال را در تولید عنوان کرد و گفت: اگر تولیدی نباشد اشتغالی وجود ندارد، اگر تولیدی نباشد قیمتی کاهش نمی‌یابد، صادراتی وجود ندارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری، تصریح کرد: امیدواریم سال جدید، سال گشایش تولید با پایه دانش‌بنیان باشد که لازمه آن این است تمام مسؤولان تصمیم‌گیرنده درباره بحث تولید، حداقل یک روز در هفته با بازدید از واحدهای تولیدی از نزدیک مشکلات را ببیند.

بیژن کردستانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه نیز در ادامه از راه‌اندازی ۳۰ واحد کارگاهی برای استقرار واحدهای دانش‌بنیان در استان کرمانشاه تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: در شهرک‌های صنعتی مقدمات حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را مهیا کردیم و در این راستا ۳۰ واحد کارگاهی با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرک‌های صنعتی استان ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۰ هکتار زمین در شهرک صنعتی زاگرس برای استقرار واحدها و شرکت‌های دانش‌بنیان با شرایط خاص در نظر گرفته شده است، افزود: در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت‌های آموزشی، تورهای نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، حمایت از بازارهای این محصولات و معرفی محصولات به بازارهای داخلی و خارجی را در دستور کار داریم. / فارس

کد خبر : 62157

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha