پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه:

دولت و مجلس در پی حل مشکلات معلمین هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: دولت و مجلس در پی حل مشکلات معلمین هستند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، سلمان محمدی ۱۸ اردیبهشت در آیین تجلیل از معلمین سرآمد استان که با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تلاش برای حل مشکلات معیشتی معلم‌ها، گفت: یک انسجام و همدلی بین مجلس، دولت و دیگر دستگاه‌ها ایجاد شده تا مشکلات معیشتی معلم ها حل شود تا به یاری خداوند معلم ها بتوانند فارغ از دغدغه معیشت مشغول امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان شوند.

 محمدی در ادامه نقشه راه آموزش و پرورش را سند تحول بنیادین دانست و تصریح کرد: باید بر اساس این سند که توجه به مقام و منزلت معلم در آن مورد تاکید است، در راستای تعلیم و تربیت صحیح دانش آموزان گام برداریم.

مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در استان کرمانشاه 26 هزار معلم متولی امر تعلیم و تربیت 360 هزار دانش آموز استان هستند، اظهار کرد: همه روزهای سال باید از معلم ها تجلیل کنیم.

محمدی با اشاره به نقش تاثیرگذار فرهنگیان در دوران مختلف قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: معلم‌ها علاوه بر اینکه در جریان پیروزی انقلاب اسلامی حضور پررنگی داشتند، در دوران بعد از پیروزی انقلاب هم در عرصه جنگ تحمیلی پای کار بوده و در کنار ترغیب دانش‌آموزان به حضور در جبهه‌ها، خودشان هم در جبهه‌ها حاضر شدند و در کنار ایستادگی در برابر دشمنان، کار تعلیم و تربیت را هم تعطیل نکردند.

 وی یادآوری کرد: در دوران دفاع مقدس 36 هزار دانش‌آموز و چهار هزار معلم شهید تقدیم اسلام و انقلاب شد.

وی اشاره ای هم به تلاش های معلم‌ها در دوران شیوع کرونا برای تداوم امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان داشت و گفت: معلمان با تلاش های فراوان خود اجازه ندادند فرآیند تعلیم و تربیت در دوران شیوع همه‌گیری کرونا تعطیل شود.

محمدی اضافه کرد: معلم ها در این دوران دست از تلاش برای تعلیم و تربیت دانش آموزان برنداشتند و خیلی از معلم ها در دوران کرونا با هزینه شخصی برای دانش آموزان گوشی و تبلت خریدند که این ایثارگری ها جای تقدیر دارد.

محمدی اشاره ای هم  به زحمات معلمان برای حضوری شدن مدارس از 14 فروردین داشت و گفت: با تلاش معلمان هم اکنون به حضور 100 درصدی دانش‌آموزان در مدارس رسیده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه پس از ارزشیابی‌های صورت گرفته ۱۹ معلم استان به عنوان سرآمد استانی و یک معلم ( زهرا جلیلیان) به عنوان سرآمد کشوری انتخاب شده، گفت: خانم جلیلیان همراه دیگر معلمین سرآمد کشوری روز سه شنبه(20 اردیبهشت) با ریاست جمهوری و روز چهارشنبه(21 اردیبهشت) با مقام معظم رهبری دیدار خواهد داشت.


 در پایان این مراسم معلمین سرآمد استانی و کشوری در استان کرمانشاه تجلیل شدند.

کد خبر : 62185

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha