شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

به دنبال انتخاب مدیرانی دلسوز برای کرمانشاه هستم

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در استان از مدیران بومی استفاده خواهیم کرد، گفت: به‌دنبال انتخاب مدیرانی دلسوز برای کرمانشاه هستم.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری‌مقدم 18 اردیبهشت در آیین تجلیل از معلمین سرآمد استان کرمانشاه با تاکید بر اهمیت معرفی زیبایی‌های کرمانشاه، اظهار کرد: از زمان ورودم به کرمانشاه همواره گفته‌ام که باید کرمانشاه را زیبا معرفی کنیم.

امیری‌مقدم با بیان اینکه نباید از استان بد بگوییم، گفت: اینقدر از کرمانشاه بد گفته شده که سرمایه گذار وارد استان نمی‌شود و سرمایه گذاران در بدو صحبت خود می گویند اگر به کرمانشاه بیایم، امنیت دارم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه استانی زیبا با جاذبه های فراوان در حوزه های مختلف است، افزود: در کرمانشاه هم مثل سایر نقاط کشور مشکلاتی وجود دارد، اما در عین حال که باید برای رفع مشکلات تلاش کنیم، باید کرمانشاه را زیبا معرفی کنیم تا همگان بدانند این استان، استان چهار فصلی است که می تواند مقصد گردشگری بشود.

امیری‌مقدم ادامه داد: یکی از ویژگی های مهم استان کرمانشاه این است که جنگ تحمیلی در این استان آغاز و خاتمه پیدا کرده و این موضوع می تواند ظرفیت خیلی خوبی برای توسعه استان باشد.

وی با بیان اینکه باید کرمانشاه را به جایگاه اصلی خود برگردانیم، گفت: کرمانشاه روزگاری قطب علمی، کشاورزی و پزشکی کشور بوده و باید به این جایگاه خود بازگردد.

وی تاکید کرد: برای جذب سرمایه گذاران به استان باید اول زیرساخت ها را درست کنیم.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه سپس با تاکید بر استفاده از مدیران بومی در استان، گفت: در استان حتما از مدیران بومی استفاده خواهم کرد، چون به دنبال مدیران دلسوز برای کرمانشاه هستم و هیچ کس به اندازه یک کرمانشاهی نمی تواند دلسوز استان باشد.


امیری‌مقدم اضافه کرد: تاکنون مدیران خوبی از بین خود کرمانشاهی ها برای مدیریت بر بخش های مختلف استان از جمله آموزش و پرورش انتخاب شده اند.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه توسعه امروز کشور در گرو عملکرد معلمین است، گفت: شغل معلمی جزو شریف‌ترین و پرمسئولیت‌ترین مشاغل است، چون جایگاه معلمی جایگاه انسان سازی است.

وی با بیان اینکه اقتدار امروز کشور ثمره تلاش‌ معلمین است، گفت: اگر اقتدار داریم، این اقتدار در سایه تلاش های فرزندان ایران اسلامی که روزگاری سرکلاس درس معلم‌ها مشق کرده‌اند، بدست آمده است.

وی گفت: امثال حاج قاسم سلیمانی که توانسته در دنیا تاثیرگذار باشد، دست پرورده معلم ها هستند.

وی در ادامه اشاره ای هم به شان معلمی داشت و گفت: فرآیند جذب معلم‌ها باید بگونه ای باشد که هر کسی نتواند معلم شود چون معلمی شغل نان درآوری نیست، هرچند باید به معیشت معلم ها توجه شود، اما باید افرادی به عنوان معلم انتخاب شوند که عشق تعلیم و تربیت داشته باشند.

استاندار کرمانشاه اشاره ای هم به مشکلات معلم ها داشت و گفت: می دانیم  معلم ها مشکلاتی دارند و آن مشکلات را تحمل می کنند، اما در حد توان خود در استان پیگیر حل مشکلات معلم‌ها هستیم.

امیری‌مقدم با اشاره به پیشنهاد خود برای حضور مدیران و مسئولین استان در کلاس های درس دانش آموزان در هفته معلم، تصریح کرد: حضور مدیران و مسئولان در کلاس های درس به دانش آموزان برای درس خواندن انگیزه می دهد.

وی در ادامه با اشاره به لطمات دوران کرونا در حوزه آموزش، گفت: باید قبول کنیم که در دوران کرونا لطمه زیادی در حوزه آموزش چه در حوزه مدارس و چه در حوزه آموزش عالی دیده ایم و عقب افتادگی هایی در هر دو بخش داریم که باید جبران شود.

وی از معلم ها خواست برای جبران عقب افتادگی تحصیلی دانش آموزان تلاش کرده و این عقب افتادگی ها را با بالا بردن کیفیت آموزش جبران کنند.

امیری‌مقدم اشاره ای هم به اهمیت توجه به معلم های خلاق داشت و گفت: باید معلمین خلاق که روش تدریس خود را تغییر داده و درس را شیرین می کنند، حمایت شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه معلم ها باید نکات دینی و اخلاقی را در کلاس درس متذکر شوند، از معلم ها خواست در کلاس های درس آموزش رفتارهای اجتماعی مثل نشست و برخاست و نحوه معاشرت را به دانش آموزان یاد بدهند.

امیری مقدم تاکید کرد: معلم ها باید روحیه جست و جو گری و مطالبه گری را نیز در جامعه ترویج کنند. 

کد خبر : 62186

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha