شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

۳۲ درصد ظرفیت سدهای کرمانشاه خالی است

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه، هم اکنون نزدیک به ۹۱۴ میلیون مترمکعب آب پشت سدهای کرمانشاه ذخیره داریم.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، محمودرضا شهلایی در گفت و گویی، با بیان اینکه هم اکنون نزدیک به ۶۸ درصد ظرفیت مخازن سدهای کرمانشاه پُر است، افزود: از مجموع یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب ظرفیت ۱۲ سد استان کرمانشاه، نزدیک به ۹۱۴ میلیون مترمکعب آن پُر است و حدود ۳۲ درصد ظرفیت خالی داریم.

وی ادامه داد: بیشترین میزان ذخیره سدهای استان نیز مربوط به سد گاوشان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه تاکید کرد: اگرچه وضعیت ذخیره سدها نسبت به ماه‌های قبل از جمله اسفندماه که نزدیک به ۷۷۰ میلیون مترمکعب ذخیره داشتیم بهتر شده، اما هنوز هم بخش قابل توجهی از ظرفیت سدها خالی است.

شهلایی آورد سال آبی جاری برای سدهای استان را هم نزدیک به ۵۵۴ میلیون مترمکعب اعلام کرد و یادآور شد: میزان ذخیره سدهای استان در ابتدای سال آبی جاری نزدیک به ۷۴۸ میلیون مترمکعب بود.

وی با بیان اینکه با وجود ذخیره‌ای که اکنون پشت سدها داریم اما نیازمند مدیریت مصرف آب هستیم، تاکید کرد: با توجه به کم بارشی که امسال با آن مواجه بودیم و پیش رو بودن فصل گرما، نیازمند مدیریت مصرف آب خصوصا در بخش کشاورزی هستیم تا بتوانیم تابستان امسال را بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

کد خبر : 62187

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha