شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

نهضت ملی مسکن در کرمانشاه جان می‌گیرد/ اداره کل شهرسازی: 116 هزار واحد مسکونی ساخته می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: براساس سهمیه‌ای که وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن برای استان کرمانشاه در نظر گرفته، قرار است طی چهار سال ۱۱۶ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، مهرداد آهکی در خصوص جزییات این خبر، اظهار داشت: از ۱۹۴ هزار نفری که از ۳۵ شهر استان طی ۶ مرحله از سال ۹۸ در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند، ۸۵ هزار نفر واجد شرایط اولیه تشخیص داده شده‌اند.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی ۱۸ هزار و ۴۷۷ واحد از این تعداد، بهمن‌ماه سال گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان آغاز شد که در حال حاضر در قالب چندین پروژه در دست اجرا است و پیشرفت‌های متفاوتی دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی ۲۳ هزار واحد دیگر به زودی در استان خبر داد.

وی گفت: بیشترین تقاضا مربوط به شهر کرمانشاه بوده و حدود ۵۲ هزار و ۵۰۰ نفر واجداشرایط اولیه تشخیص داده شدند
آهکی در ادامه اشاره‌ای به بحث زمین‌های مورد نیاز برای احداث واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان داشت و افزود: زمین مورد نیاز این طرح حدود یک هزار هکتار است که تا کنون حدود ۳۷۵ هزار هکتار از اراضی دولتی تأمین شده و ۶۰۰ هکتار دیگر هم شناسایی شده و مراحل کاری آن در بحث تغییر کاربری و... در دست اقدام است.

وی در خصوص آورده متقاضیان، گفت: رقمی قطعی هنوز از سوی ابلاغیه‌های وزارت راه و شهرسازی به استان‌های به صورت مکتوب اعلام نشده و قیمت‌ها فعلا به صورت حدودی اعلام می‌شود.

آهکی اضافه کرد: برای احداث واحد‌های مسکونی این طرح در شهر کرمانشاه ۴۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرستان‌های استان ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود، با توجه به رقم تسهیلات سهم آورده هم متفاوت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بنا داریم سهم آورده را طی پنج مرحله از متقاضیان دریافت کنیم و برآورده سهم آورده ۲۰۰ میلیون تومان است./ فارس

کد خبر : 62198

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha