شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه:

همه مردم باید به طرح اقتصادی دولت کمک کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه دولت اقدامات اساسی در حوزه اقتصادی در پیش دارد، گفت: لازمه موفقیت این طرح‌ها این است که همه مردم در کنار دولت، دست به دست هم دهند تا این شرایط را مدیریت کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت الله «مصطفی علما» در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه برخی از کالاهای اساسی امروز با افزایش قیمت مواجه شده است اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس ما سیم خاردار هم نداشتیم اما توانستیم با اتحاد و همدلی دشمن را شکست دهیم و امروز هم می‌توانیم در کنار هم بر این مشکلات غلبه کنیم.

خطیب جمعه کرمانشاه راه نجات کشور را تولید و خودکفایی دانست و گفت: سیاست دشمن این است که مانع رشد کشور ما شوند و اگر امروز به این مرحله رسیدیم به دلیل ایستادگی جامعه کارگری بوده است و همانطور که مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران فرمودند کار در اسلام یک ارزش است و به انسان هویت می‌دهد.  

وی ضمن گرامیداشت ۲۵ اردیبهشت به عنوان روز روز زبان فارسی و حکیم ابوالقاسم فردوسی افزود: این حکیم بزرگ با کتاب شاهنامه خود حق بزرگی به گردن زبان فارسی و همه ما دارد و پاسداشت این روز بزرگ بر همه ما واجب است.  

آیت الله علما بر ازدواج آسان جوانان و تسهیل شرایط موجود تاکید کرد و اظهار داشت: تاکید قرآن و مقام معظم رهبری هم بر ازدواج آسان است و شرایط باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا جوانان در سنین پایین تر ازدواج و صاحب فرزند شوند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه روزهای لغو قانون کاپیتولاسیون، لغو امتیاز تنباکو، آغاز اشغال فلسطین، ارتحال آیت الله عبدالعظیم در شهر ری، شهادت آیت الله بهجت و روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای را گرامی داشت. / ایرنا

کد خبر : 62200

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha