شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

قیمت نان افزایش نخواهد یافت/ جرایم سنگینی در انتظار نانوایی‌های متخلف است

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه افزایش قیمت نان سنتی صحت ندارد، گفت: یارانه نان سنتی مشمول تغییر قیمت نخواهد شد و با نانوایی های متخلف به شدت برخورد می شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری مقدم» که برای پیگیری و بررسی میدانی چگونگی وضعیت توزیع برخی کالاها و دیدار با مردم در بازار حضور یافته بود، با اشاره به بازدیدش از برخی نانوایی ها اظهار کرد: براساس تصمیمات شورای آرد و نان برخوردهای تعزیراتی شدید، پلمب، کسر و قطع سهمیه و تعلیق پروانه کسب در انتظار متخلفان است.

 وی عنوان کرد: با هرگونه تخلف گران‌فروشی یا تعطیلی خودسرانه نانوایی ها برخورد می شود و بلافاصله سهمیه قطع شده و در اختیار نانوایی های جدید و یا نانوایی های قانونمند قرار خواهد گرفت.

وی گفت: دولت اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را برای حمایت از دهک های پایین جامعه و جلوگیری از فساد و رانت آغاز کرده تا ضمن انجام جراحی اقتصادی بزرگ، در مسیر اصلاح ساختار اقتصادی گامی مهم بردارد و بی شک همراهی مردم، اصناف و بازاریان در اجرای موفق این طرح بسیار موثر است.

وی تأکید کرد: سازمان های متولی باید به صورت مستمر بر توزیع کالا و پیشگیری از هر گونه کمبود یا افزایش قیمت نظارت دقیق داشته باشند تا از هرگونه افزایش قیمت بالاتر از قیمت مصوب جلوگیری شود.

امیری مقدم همراهی مردم با اجرای طرح عادلانه کردن یارانه ها را به منظور تحقق عدالت اجتماعی ستودنی و قابل تقدیر دانست و گفت: هدف اجرای این طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به منظور حمایت از دهک های پایین، اصلاح ساختار اقتصادی و برقراری عدالت است و حتماً در سامانه معرفی شده به مشکلات مردم در خصوص قرار گرفتن در دهک ها یا اعتراض ها رسیدگی می شود تا در حق کسی اجحاف نشود.

 مقام ارشد استان خاطر نشان ساخت: نظارت و بازرسی‌ها برای جلوگیری از گرانفروشی تشدید می شود و با توجه به ذخایر انبارها، مردم اطمینان کامل از تأمین کالاهای اساسی داشته باشند. / ایسنا

کد خبر : 62202

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha