شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه:

طرح عادلانه کردن یارانه‌ها برکات بسیاری برای اقشار ضعیف جامعه دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه طرح مردمی‌سازی و عادلانه کردن یارانه‌ها منجر به مبارزه با فساد و رانت و اجرای عدالت در جامعه می‌شود، گفت : اجرای این طرح برکات بسیاری برای اقشار ضعیف و دهک های پایین جامعه دارد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، «بهزاد باباخانی» پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه، اجرای طرح ارز ترجیحی و ۴۲۰۰ تومانی را طرحی ناموفق دانست و افزود: در گذشته دولت سالانه ۱۶ میلیارد دلار معادل ۳۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه را به واردات کالاهای اساسی اختصاص میداد تا ارزان تر به دست مردم برسد اما بیشتر سود این یارانه را سودجویان می‌بردند و به مردم نمی‌رسید و عادلانه نبود.

افزایش قیمت‌ها مربوط به نان، دارو و بنزین نمی‌شود

وی با اشاره به اینکه دولت مردمی با اجرای این طرح منافع عموم مردم را در نظر گرفته است، گفت: تاکنون هیچ دولتی در دور اول خود این طرح بزرگ را اجرایی نکرده است اما این دولت قصد دارد این پول و یارانه مستقیما به جیب مردم برود و دلالان نتوانند سوء استفاده کنند.

سخنگوی تیم اقتصادی استان کرمانشاه از نظارت شدید جهاد کشاورزی، سازمان صمت و اتاق اصناف بر قیمت های کالاهای اساسی در استان خبر داد و گفت: افزایش قیمت ها فقط مربوط به چند کالا می‌شود و هیچگونه افزایش قیمتی در نان، دارو و بنزین نباید اعمال بشود.

باباخانی با اشاره به اینکه اختیارات تعزیرات برای برخورد با متخلفان افزایش یافته است افزود: اگر تعداد محدودی سودجو قصد داشته باشند در سایر کالاها افزایش قیمت را اعمال کنند بازرسان در لحضه می‌توانند تا ۱۰ میلیون تومان جریمه و آن واحد را پلمب کنند.

وی ادامه داد: جریان ضد انقلاب حساب ویژه ای روی این طرح باز کرده تا بتواند سوء استفاده کند اما مردم بدانند که فواید این طرح در نهایت به خود مردم می‌رسد و این طرح با همراهی و همدلی مردم و با کمترین حاشیه در استان کرمانشاه در حال اجرا است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه همراهی مردم را منجر به اجرای موفق این طرح دانست و گفت: مردم می‌توانند تخلفات انجام شده در فروشگاه ها را به سامانه ۱۲۴ سازمان صمت و تلفن های جهاد کشاورزی اطلاع دهند و همچنین اعتراضات خود نسبت به دهک و یارانه را در سامانه های وزارت کار و رفاه منعکس کنند تا در کمترین فرصت پیگیری شود. / ایرنا

کد خبر : 62203

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha