چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

استاندار کرمانشاه:

باید برای پذیرایی از ۲.۵ میلیون زائر اربعین آماده باشیم

استاندار کرمانشاه گفت: مسیر اربعین یک مسیر ملی است و همه کشور باید برای تکمیل و ارتقای آن سرمایه گذاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری مقدم در نشست ستاد اربعین حسینی(ع) استان کرمانشاه که با حضور میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی و رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی و جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر و رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، گفت: برای باز شدن مسیر کربلا بهترین فرزندان انقلاب تقدیم شده و دور از انصاف است که در مسیر این زیارت یاد و جایگاه شان نادیده گرفته شود.

وی افزود: رهبر انقلاب فرموده اند مسیر زیارت عتبات عالیات یک مسیر ملی است و نیز فرموده اند توفیق خدمت به زائران امام حسین(ع) از بزرگترین افتخارات مردم کرمانشاه است و این توصیف خادم الزوار بودن مردم این استان و دلبستگی آنان به سیدالشهدا را به خوبی نشان می دهد.

امیری مقدم اظهار کرد: متاسفانه در دو سال گذشته موضوع اربعین در استان کرمانشاه تعطیل بوده و نه جذب اعتبارات دنبال شده و نه طرحی برای اجرا و تکمیل زیرساختها پیگیری شده و این در حالیست که نمایندگان استان های معین کرمانشاه(کردستان، همدان، گیلان، اردبیل و قزوین) روز گذشته پس از بازدید از مرز استان، بهترین مسیر با زیرساخت های مناسب برای تردد زائران به عتبات عالیات را مرز کرمانشاه دانستند.

استاندار کرمانشاه گفت: ما باید آمادگی لازم برای رفت و برگشت و پذیرایی از ۲.۵ میلیون زائر را داشته باشیم و استان های معین هم باید این آمادگی را در خود ایجاد کنند.

به گفته امیری مقدم، مسیر ملی اربعین از ورودی همدان به کرمانشاه تا مرز خسروی باید به صورت کامل پوشش داده شود، زیرا اگر با تلاش ما مشکلات تردد زائران سیدالشهدا(ع) از مسیر کرمانشاه کمتر شود، یک توفیق بزرگ و ارزشمند است.

وی گفت: هدف از بازگشایی مسیر عتبات و تکمیل زیرساختهای آن در استان، صرفا برای یکسال نیست، بلکه این خدمت و عمران باید تا سالها باقی بماند و برکت و طعم شیرین آن به زائران حسینی و مردم استان کرمانشاه به عنوان خادمان اباعبدالله(ع) برسد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: دیروز یک تفاهم نامه با استان های معین و نهادهای انقلابی مانند بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی برقرار شد و این تعهد خدمت به زائران عتبات عالیات در استان کرمانشاه، برای آنان ایجاد شده است.

به گفته استاندار کرمانشاه، وزات نیرو هم تعهد کرده است که یک پست ۶۳ کیلوواتی  برق در استان کرمانشاه ایجاد کند و طرح آبرسانی به مرز سومار از سد شرفشاه را به نتیجه برساند.

وی با بیان اینکه مرز خسروی باید به صورت فعال و کامل همواره آماده پذیرش زائران عتبات عالیات باشد، گفت: از مرز خسروی با کمترین هزینه و زمان دسترسی لازم به شهرهای زیارتی عراق وجود دارد.

استاندار کرمانشاه گفت: دو استان معین قزوین و اردبیل در جلسه روز گذشته ستاد اربعین استان کرمانشاه غایب بودند که تقاضا داریم رئیس ستاد مرکزی اربعین این موضوع را دنبال کند تا تعهد آنان به تکمیل مسیر ملی اربعین حسینی در استان کرمانشاه به نتیجه برسد.

امیری مقدم همچنین درخواست کرد که جلسات پیگیری مستمری برای اجرای تکالیف و تعهدات دستگاه ها و استانهای معین کرمانشاه تا حصول نتیجه از سوی ستاد مرکزی اربعین برگزار شود.

امیری مقدم گفت: معاونان عمرانی شهرداران پنج شهر معین کرمانشاه در بحث عتبات باید یک ارتباط مستمر و نزدیک با شهرداری کرمانشاه داشته باشند.

کد خبر : 62223

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha