دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

ولایت‌مداری و تفکر جهادی، برای ایران اسلامی عظمت و افتخار آفریده است

استاندار کرمانشاه گفت: امروز ضرورت مدیریت جهادی در همه عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و علمی کشور به شدت احساس می‌شود و باید مسیر برای نقش آفرینی این تفکر باز شود‌.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، بهمن امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه در کنگره گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید صفر خوشروان و ۷۵۰ شهید شهرستان مقاوم گیلانغرب که با حضور سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده بسیج کشور، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، نماینده شهرستان قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب و مدیران دستگاه‌های مختلف برگزار شد، اظهار کرد: دورود می‌فرستم به روان پاک سردار شهید صفر خوشروان و شهدای سرافراز گیلانغرب (دومین شهر مقاوم کشور) که برای دفاع از کشور عزیز ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی از جان خود گذشتند و همچنین درود می‌فرستم به برادران و خواهرانی که آن در ایام سخت دفاع مقدس و با وجود بمباران‌های وحشیانه در برابر دشمن، شجاعانه ایستادند.

وی برگزاری یادواره شهدا را گرامیداشت ارزش‌ها، فضیلت‌ها و معنویت‌ها دانست و افزود: باید فضای سراسر استان را با یاد و خاطره شهدا عطرآگین کنیم زیرا برگزاری این آیین‌ها به امنیت، آرامش و معنویت ما کمک کند.

استاندار کرمانشاه جهاد تبیین مورد نظر رهبر معظم انقلاب را بازگو کردن نقش عظیم شهدا در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: باید روایت ولایت‌مداری و جانفشانی شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان در حفظ و حراست از ایران اسلامی برای نسل کنونی و نسل آینده بازگو شود و اینکه این کشور با چه ایثارگری‌ها و شهادت طلبی‌هایی حفظ شده است.

وی تاکید کرد: خدامحوری و مجاهدت در راه خدا و ولایت‌مداری و پیروی از رهبر معظم انقلاب اصلی‌ترین سفارش و توصیه شهدا است و آن‌ها همه چیزشان را فدای ولایت کردند.

امیری‌مقدم  خاطرنشان کرد: تفکر انقلابی و انقلابی بودن یعنی ولایت‌مداری، حمایت از محرومان، پرهیز از اشرافی‌گری، مبارزه با فساد، پاک دستی، کار جهادی و پرهیز از سستی و تنبلی و ایستادن در برابر استکبار جهانی ثمره خون شهدا و ولایت‌مداری مردم ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، سپاه را افتخاری برای کشور معرفی کرد و افزود: امروز سپاه در همه زمینه‌ها پیشتاز است و این اقتدار کنونی کشور محصول زحمات این عزیزان است.  

امیری‌مقدم برخورداری از تفکر، روحیه و مدیریت جهادی را یک فضیلت بزرگ دانست و گفت: جهاد تنها به عرصه‌های نظامی محدود نیست و امروز ضرورت مدیریت و تفکر جهادی در همه عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و علمی به شدت احساس می‌شود.

وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی تنها کشوری است که با وجود سال ها تحریم توانسته است اقتدار و عظمت خود را گسترش دهد و این اقتدار به دلیل شهادت طلبی، روحیه جهادی و ولایت مداری این مردم به دست آمده است.

مدیر ارشد استان، مردمی بودن را یکی از ویژگی‌های ممتاز شهدا دانست و گفت: شهدای ما مردمی زیستند و همیشه همراه مردم بودند و امروز این مردم هستند که همچنان یاد و خاطره آن‌ها را زنده نگه می‌دارند.

کد خبر : 62239

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha