یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

تدبیر وزیر علوم برای چالش افت تحصیلی کرونایی دانشجویان

وزیر علوم با تاکید بر برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم تحصیلی، گفت: با توجه به آموزش‌های آنلاین، ممکن است دانشجویی درسی را متوجه نشده باشد لذا اساتید اجازه دهند که این دانشجویان در کلاس‌های ترم قبل شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگویی با تاکید بر برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم تحصیلی، گفت: در آموزش آن لاین که به دلیل کرونا درگیر آن بودیم، دانشجویان در درس‌هایی دچار افت تحصیلی شدند، لذا در اجلاس روسای دانشگاه‌های کشور درخواست کردم که امکانی مهیا شود تا دانشجویان بتوانند از کلاس‌های ترم قبل بهره‌مند شوند.

وی افزود: ممکن است دانشجویی از درسی نمره قبولی هم گرفته باشد اما آن درس را به دلیل آموزش مجازی خوب متوجه نشده باشد، لذا اساتید اجازه دهند که این دسته از دانشجویان در کلاس‌های ترم قبل شرکت کنند و مفاهیم درسی را متوجه شوند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به برگزاری حضوری آزمون‌های پایان ترم تاکید شده که اساتید و دانشگاه‌ها مساعدت لازم با دانشجویان را داشته باشند و فضای آرامی را برای برگزاری آزمون‌ها فراهم کنند چرا که دانشجویان بیش از ۲ سال آزمون حضوری نداشتند و تعدادی از آنها حتی محیط دانشگاه را هم درک نکرده‌اند. /  خبرگزاری فارس

کد خبر : 62256

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha