یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین المللی؛

سفیر ارمنستان با قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل دیدار و گفت‌و‌گو کرد

آرسن آواگیان، سفیر جمهوری ارمنستان با دکتر وحید حدادی اصل، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دو طرف در این دیدار در سه موضوع تبادل دانشجو؛ تبادل فناوری و انتقال تکنولوژی و پارک‌های علم و فناوری به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

اعزام هیاتی از وزارت علوم به ایروان برای بررسی و ارزیابی دانشگاه‌های ارمنستان، تبادل اطلاعات در حوزه‌های پژوهشی مورد علاقه دو طرف و ایجاد مراکز پژوهشی مشترک از جمله محورهای اصلی گفت‌وگوهای دو طرف در این دیدار بود.

آرسن آواگیان سفیر جمهوری ارمنستان در این دیدار از آمادگی وزیر علوم آن کشور برای سفر به ایران در بازه زمانی پیشنهادی طرف ایرانی خبر داد. پیشنهاد سفیر این بود که سفر هیات ایرانی پیش از سفر وزیر علوم ارمنستان به ایران انجام شود.

دکتر وحید حدادی اصل، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی نیز در این دیدار بر آمادگی کامل کشورمان برای گسترش همکاری‌های علمی و فناوری با کشورهای دوست و برادر به ویژه همسایگان ایران و همچنین بر ضرورت ارتقای روابط فی‌مابین تأکید کرد.

کد خبر : 62286

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha