یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

دانشگاه رازی دبیر منطقه پنج عمرانی شد؛

دکتر اسماعیلی: طرح‌های ملی با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت در اولویت دولت قرار دارند

نشست مدیران نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه پنج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست مدیران نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه پنج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر جمشید اسماعیلی مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت عتف و هیأت همراه، به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر محمدنبی احمدی سرپرست دانشگاه رازی ضمن خیرمقدم به میهمانان و آرزوی سلامتی برای همگان در سخنانی اظهار داشت: در آستانه سالروز شهادت «شهید مصطفی چمران» استاد تراز انقلاب اسلامی قرار داریم، یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی می‌داریم و امیدواریم خداوند متعال به همه ما خلوص نیّت شهید چمران را عطا فرماید و إنشاءالله که با تأسی به این اسطوره دانشگاهی معاصر، ادامه دهنده راه و مسلک ایشان باشیم.


وی در ادامه وفاق، همدلی و همگرایی مدیران دفاتر نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه پنج را مورد تأکید قرار داد و افزود: داشتن این اتحاد، وفاق، تضارب آرا و تعاطی افکار لازمه پیگیری مطالبات بحق دانشگاه‌ها در وزارتخانه است.

سرپرست دانشگاه رازی خواستار توجه وزارت علوم به دانشگاه‌های منطقه پنج شد و گفت: این منطقه بسیار مظلوم واقع شده و نیازمند حمایت و توجه جدی برای توسعه زیرساخت‌های عمرانی است.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌ها و پیگیری‌های مجدانه دکتر خطیبی معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دکتر خطیبی شخصیتی بسیار متواضع و توانمند هستند که پیگیری‌های ایشان برای کمک به رفع مشکلات دانشگاه‌ها را در سفر به دانشگاه رازی نظاره‌‌گر بودیم.

 

دکتر احمدی همچنین از زحمات و تلاش‌های دکتر جمشید اسماعیلی مدیر کل محترم دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت عتف قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با حمایت‌ها و راهنمایی‌های راهگشای دکتر اسماعیلی، شاهد پیشبرد و توسعه برنامه‌های عمرانی و زیرساختی دانشگاه باشیم.

در ادامه مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت عتف در سخنانی اظهار داشت: ما برای خدمت به دانشگاه‌ها و اتخاذ تصمیمات اصولی و صحیح برای رفع مسائل و نیازهای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه اینجا حضور داریم.

 

دکتر اسماعیلی با اشاره به سفرهای استانی هیأت دولت افزود: یقین بدانید که همه مصوبات سفرهای استانی و به طور مشخص مصوبات دانشگاهی از طرف ریاست محترم جمهوری پیگیری می‌شود و همه مصوبات به طور صد در صد عملیاتی و محقق خواهند شد.

مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت عتف تأکید کرد: دانشگاه‌هایی که مصوبه ریاست جمهوری دارند، این مصوبات در همان سال تصویب، محقق خواهد شد.

دکتر اسماعیلی با اشاره به مشکلات عمرانی و پروژه‌های نیمه‌تمام دانشگاهی گفت: با توجه به مشکلات مالی، دانشگاه‌ها نباید طرح‌های بدون اعتبار و بدون تأمین بودجه مشخص را شروع کنند.

 

وی با اشاره به سیاستگذاری دولت در تأمین منابع مالی پروژه‌ها افزود: طرح‌های بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت دولت قرار دارند. همچنین در حوزه مدیریت سبز نیز حمایت‌های خوبی انجام می‌شود.

دکتر اسماعیل با طرح پیشنهاد تشکیل منطقه ویژه سبز دانشگاهی گفت: خوشبختانه دانشگاه رازی در حوزه مدیریت سبز بسیار موفق عمل کرده است، همچنین پروژه‌های عمرانی افتخارآمیز زیادی در طول چهار دهه اخیر در این دانشگاه رقم خورده است.

در ادامه دکتر سعید مرادی سرپرست دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه رازی ضمن قدردانی از حضور میهمانان در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: دانشگاه رازی با توجه به سابقه و پیشینه‌ درخشانی که دارد، همواره برای تحقق اهداف آموزش عالی تلاش نموده است.

 

وی یادآور شد: در سالیان اخیر اتفاقات خوبی در حوزه پروژه‌های عمرانی و توسعه فضاهای آموزشی، کمک آموزشی و خوابگاهی اتفاق افتاده و از این جهت، از همکاران تلاشگر مجموعه به ویژه دکتر خزایی تشکر می‌کنم.

دکتر مرادی افتخارات کسب شده توسط دانشگاه رازی در حوزه مدیریت سبز را یادآور شد و گفت: دانشگاه رازی علیرغم مشکلات اما موفق به کسب رتبه ۲۲۲ دانشگاه‌های سبز جهان و رتبه ۶ کشور در بین دانشگاه‌های سبز کشور شد.

در ادامه این نشست، سایر اعضای حاضر، ضمن بیان مشکلات و مسائل دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه، خواستار حمایت و توجه هرچه بیشتر مسئولان وزارت عتف برای کمک به پیشبرد طرح‌های عمرانی و توسعه و تکمیل پروژه‌های مربوطه شدند.

در پایان، انتخابات دبیران دفاتر نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه پنج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور اعضا برگزار شد و دکتر سعید مرادی سرپرست دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه رازی با اکثریت آرا به عنوان دبیر منطقه انتخاب شد.

 

شایان ذکر است، دکتر اسماعیلی و هیأت همراه در بدو ورود، با حضور در یادمان شهدای گمنام دانشگاه، ضمن قرائت فاتحه و نثار گُل، با آرمان‌های شهیدان والامقام تجدید میثاق نمودند.

نشست با مسئولان حوزه عمرانی و مدیریت سبز و بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی از جمله برنامه‌های مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت عتف است.

 

 

کد خبر : 62289

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha