چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

توسط کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه؛

18 هزار هکتار از اراضی 5 استان کشور زیرکشت قراردادی دانه‌های روغنی رفت

مدیر زراعت کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه از کشت قراردادی دانه‌های روغنی با کشاورزان پنج استان کشور از سوی این کشت و صنعت در سال زراعی جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، کیوان فرهنگ‌اسا در گفت و گویی، با بیان اینکه در سال زراعی جاری با زارعان پنج استان کرمانشاه، کردستان، خوزستان، مازندران و ایلام برای کشت قراردادی دانه‌های روغنی قرارداد بسته ایم، گفت: در این راستا بیش از 18 هزار هکتار از مزارع این پنج استان زیر کشت قراردادی دانه‌های روغنی رفته است.

وی با بیان اینکه بیشترین کشت قراردادی دانه های روغنی کشت و صنعت ماهیدشت به استان ایلام اختصاص دارد، گفت: پیش بینی می‌شود تولید کلزای زیر کشت قراردادی کشت و صنعت ماهیدشت در مجموع این پنج استان به بالغ بر 41 هزار تن برسد.

مدیر زراعت کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه با بیان اینکه این کشت و صنعت متعهد شده محصول زارعان را در فصل برداشت با قیمت توافقی از آنها خریداری کرده و وجه آن را هم ظرف مدت کوتاهی  پس از تحویل پرداخت کند، گفت: تاکنون 30 درصد وجه زارعان به حساب آنها واریز شده و مابقی نیز در کمتر از یک ماه واریز خواهد شد.

فرهنگ‌اسا  اضافه کرد: در کشت قراردادی کلزا از سوی شرکت کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه، علاوه بر اینکه برای تهیه نهاده های مورد نیاز زارعان شامل سم، کود و... هزینه کرده ایم، تعداد قابل توجهی از کارشناسان کشاورزی را هم برای ارائه نکات فنی برای کشت محصول به این استانها فرستاده‌ایم.

وی تضمین خرید محصول زارعین با حداقل نرخ خرید تضمینی ابلاغی دولت و بازدید چندمرحله ای از اراضی زارعین در فصل کاشت تا برداشت  را از دیگر اقدامات شرکت در قرارداد با زارعین عنوان کرد.

فرهنگ‌اسا اشاره ای هم به قرارداد کشت هزار هکتاری آفتابگردان روغنی در استان خوزستان در سال جاری از سوی کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه داشت و گفت: پیش بینی می‌شود از این اراضی هزار تن آفتابگردان روغنی برداشت شود که تاکنون 500 تن آن تحویل شده است.

کد خبر : 62361

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha