پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه کرمانشاه از حضور مردم در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات تشکر کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ضمن تشکر از حضور مردم در محکومیت اغتشاشات اخیر گفت: مرد و زن در راهپیمایی و گردهمایی چهارراه نوبهار شرکت و استقبال خوبی کردند و در عین حال کرمانشاه به واسطه حضور نیروهای امنیتی کمترین خسارت را دید.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، آیت‌الله «مصطفی علما» در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع، جهاد تبیین برای نسل جوان و نوجوان و آگاهی از چرایی انقلاب اسلامی را ضروری دانست و افزود: ایران ۲۰۰ سال زیر سلطه انگلستان، ۷۵ سال زیر سلطه آمریکا بود و این در حالی است که بخش های زیادی از ایران در زمان قاجار و رضاخان از کشور جدا شد که نیازمند تبیین و بازگویی برای نسل جوان است.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجلس شورای اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باید نسبت به بیان این واقعیت ها در قالب جهاد تبیین اهتمام ویژه ای داشته باشند، تصریح کرد: جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری منحصر به سخنان کوتاهی نیست یا اینکه به صورت کوتاه در خطبه های نماز جمعه به آن اشاره شود لذا باید همه دستگاه های متولی برای این موضوع برنامه ریزی دقیقی انجام دهند.

وی در ادامه یاد و خاطره مولانا جلال الدین بلخی را به بهانه روز مولانا گرامی داشت و گفت: مولانا مرد بزرگ و شخصیت بنام و فیلسوفی بزرگ بود و از آنجاییکه در آثار خود از آیات قرآن و روایات بسیار بهره برده است، حرفش همیشه زنده است.

آیت الله علما با اشاره به اینکه روز سالمند هم در این هفته قرار دارد، افزود: دین اسلام نسبت به احترام به والدین و سالمندان بسیار توصیه کرده است و از طرفی بزرگترین عبادت و بعد از واجبات خدمت به مردم و سالمندان است که در دین اسلام امروز به یک فرهنگ تبدیل شده است.

 نماینده ولی فقیه در استان در بخش های دیگری از صحبت های خود شهادت امام رضا (ع)، وفات حضرت سکینه، شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) را گرامی داشت. / ایرنا

کد خبر : 62365

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha