چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان وزارتین علوم و شهرسازی؛

احداث ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی در دستور کار قرار گرفت

با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و راه و شهرسازی، احداث ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی در دستور کار قرار گرفت که ۵۰ هزار واحد در سال اول اجرای این تقاهم نامه احداث و تحویل دانشگاه‌ها می شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم بر مبنای این تفاهم نامه که به امضای دکتر زلفی گل وزیر علوم و مهندس قاسمی، وزیر راه و شهرسازی رسیده است؛ در طول 4 سال، 200 هزار واحد مسکن خوابگاه متاهلی در کشور احداث می‌شود.

براساس این گزارش، مساحت واحدهای در نظرگرفته شده برای خوابگاه متاهلین 65 متر مربع است و متناسب با شرایط هر استان در 2 الی 5 طبقه احداث می شود.

مشارکت مالی دانشگاه‌ها در این طرح 20 درصد است که 10 درصد آن از محل اعتبارات تملک دارایی و 10 درصد  از محل درآمد اختصاصی خواهد بود.

وزارت علوم در این طرح زمین را تامین می کند و وزارت راه و شهرسازی برای هر واحد 450 میلیون تومان وام در اختیار پروژه قرار می دهد.

در این تفاهم نامه، ساخت مسکن برای اعضای هیات علمی و تازه استخدام شده تا متراژ 120 متر پیش بینی شده است.

دکتر علی خطیبی، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، دکتر عباسی، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و دکتر خیاطیان، رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری نیز در آیین امضای این تفاهم‌نامه حضور داشتند.

کد خبر : 62373

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha